14 sierpnia 2012

Piesek i przyjaciele


MARZIPAN. ZESTAW DO KOLOROWANIA

 wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 24
format: 21x21 cm
rok wydania: 2012
cena: 9,99 zł


Czy Wasze dzieci lubią kolorowanki? Nikodem wprost uwielbia :) Właśnie dlatego dzisiaj chciałabym Wam przedstawić nasze najnowsze odkrycie :) Pomyślicie sobie pewnie - kolorowanka jak każda inna - ale powiem Wam, że moim zdaniem ta jest nieco inna, ciekawsza, fajniejsza...

Kolorowanek w tej serii jest kilka "Piesek i przyjaciele", "Ptaki i przyjaciele", "Żyrafa i przyjaciele", "Owieczki i przyjaciele". My wybraliśmy tą pierwszą.

W środku znajdują się 24 kolorowanki. Na każdej stronie jest inny, ładny, zabawny obrazek. Śmieszny robocik, śliczna zeberka, wesoły smok, rodzina sówek, sympatyczny lew, miła wróżka, uśmiechnięte kwiatki, rozbrykane małpki i wiele, wiele innych fajnych zwierzątek i postaci.

Kolorowanki te wydaja mi się nieco inne od takich zwykłych z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia. Najbardziej podoba mi się w nich duża ilość szczegółów. Każdy z obrazków ma masę kreseczek, zawijasków, kropeczek, gwiazdeczek, kwiatuszków do pokolorowania. Dzięki temu obrazki te po wypełnieniu mogą stać się niesamowicie kolorowe. Książeczka ta dzięki temu jest o wiele bardziej atrakcyjna od zwyczajnej kolorowanki. Co prawda takie drobne elementy do kolorowania mogą nadawać się dla nieco starszych dzieci, ale powiem szczerze, ze mój 4-latek radzi sobie z nimi już całkiem nieźle :) Jest on bardzo dokładny i uwielbia kolorować różnymi kolorami. Dzięki temu efekt jest bardzo ciekawy, tęczowy, taki bajeczny :)

Kolorowanki są bardzo przydatne w życiu dzieci. Rozwijają ich wyobraźnię, kreatywność, twórcze myślenie. Dodatkowo są bardzo przydatne przy dalszej nauce pisania, ponieważ idealnie ćwiczą rączkę dziecka już od najmłodszych lat. A najważniejsze?? Jest oczywiście to, że kolorowanie przynosi dziecku dużo zabawy, radości i wspaniale zajmuje mu czas. Ale to zapewne wiecie sami :)

Bardzo fajnym dodatkiem do tej książeczki jest zestaw nietoksycznych kredek. Sześć podstawowych kolorów zdecydowanie wystarcza do pokolorowania tych obrazków. Co prawda my używamy jeszcze dodatkowych kredek, ale po prostu uwielbiamy bardzo kolorowe rysunki :)1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)