13 sierpnia 2012

Włochacz i obca cywilizacja


TOMASZ TROJANOWSKI

wydawnictwo: Literatura
ilość stron: 96
format: 17x22 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,42 zł


Jak sądzicie czy gdzieś w kosmosie żyją sobie kosmici? Mały bohater tej książki jest pewny, że obca cywilizacja istnieje i nie spocznie dopóki nie nawiąże z nimi kontaktu.

 Na pewnej polance w rezerwacie przyrody, w przytulnej norce żyła sobie rodzina Włochaczy. Mama, tata oraz ich synek - Bąbel. Uwielbiał on opowieści o kosmitach i kosmosie. Często przesiadywał też na drzewie z lunetą w łapkach i obserwował niebo. Tata wspierał synka i pomagał mu w nawiązywaniu kontaktu z obcymi. Wspólnie zrobili dla Bąbla czułki, a pewnego razu stworzyli na podwórku lądowisko dla statku kosmicznego. Mama niestety nie popierała ich zabaw oraz zamiłowania synka...

Pewnego wieczoru kiedy tata czytał synkowi przed snem książkę, oczywiście o kosmosie, na ich podwórku rozległ się okropny hałas. Wszystko zaczęło się trząść, zgasło światło, a na dodatek drzwi od ich norki zostały zatarasowane... Czyżby obcy skorzystali z ich lądowiska?? Bąbel przekonany jest, że właśnie tak się stało. Jednak co się tam naprawdę wydarzyło i jakie będą tego skutki i dalsze losy rodziny Włochaczów, koniecznie musicie przeczytać sami :)

Jest to opowieść fantastyczno-przygodowa z bardzo ważnym przesłaniem na końcu. Książka jest ciekawa, ciągle coś się w niej dzieje. Rodzina Włochaczy jest bardzo sympatyczna, mają duże poczucie humoru, dzięki czemu młody czytelnik zapewne również niejednokrotnie się uśmieje :) Ilustracje są wręcz kosmiczne, a małe Włochacze same wyglądają jak z innej planety. Fajnie byłoby gdyby naprawdę zamieszkiwały norki gdzieś pośród łąk :)

Książeczka ta bardzo spodobała się mojemu synkowi. Lubi opowieści o kosmitach, od razu zapałał sympatią do śmiesznych Włochaczy i bardzo ucieszył się, że główny bohater ma na imię Bąbel. Ja bardzo często mówię właśnie tak na Nikusia :)

Także widzicie sami, że opowieść ta jest zwariowana i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jestem pewna, że spodoba się ona wszystkim małym fanom obcych cywilizacji :)

2 komentarze:

  1. Dziś pierwszy raz traiłem na Waszego bloga - wygląda bardzo przyjaźnie :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)