30 sierpnia 2012

Biuro zagubionych zabawek


IWONA CZARKOWSKA

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 32
format: 20,5x26 cm
rok wydania: 2011
cena: 18,99 zł


Chyba każde dziecko w domu ma swoją ulubioną zabawkę. Taką, z którą nie potrafi się rozstać i choć ów zabawka jest już zniszczona dla naszego malucha wciąż jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Moja Alicja taką ma. Jest niem niewielki pluszowy piesek, którego mała zabiera ze sobą niemalże wszędzie. Nie wiem co by się stało, gdyby ten pluszak zginął. Moja córka co prawda ma wiele pluszowych piesków, ale żadnego z nich nie pokochała tak bardzo jak tego małego. Gdyby jednak zdarzyło się, że zabawka by zginęła, musielibyśmy poruszyć niebo i ziemię by ją odnaleźć. Bo każda zabawka chciałaby być ze swoim właścicielem, a każde dziecko musi mieć w zasięgu ręki swoje ulubione zabawki.

Z takiego też założenia wyszedł Pan Hipolit. Pewien bardzo sympatyczny pan, który przez wiele lat, był dozorcom w przedszkolu. Gdy stracił pracę, nie mógł znaleźć swojego miejsca na ziemi. Bo jedyne co kochał robić, to przebywać z dziećmi, a to co robił najlepiej - to naprawianie zepsutych zabawek. Pan Hipolit pracując w przedszkolu zbierał wszystkie zapomniane zabawki, naprawiał je, a potem ustawiał na półeczce by czekały na swojego małego właściciela, aż go odnajdzie. 

 Dzieci szukając swej zguby od razu gnały do dozorcy wiedząc, że właśnie tam będzie ich zabawka. Więc gdy Pan Hipolit przestał pracować w przedszkolu musiał wymyślić coś co będzie mógł robić z równie wielką przyjemnością. Tak oto powstało Biuro Zagubionych Zabawek.

To opowiadanie jest niezwykle sympatyczne. Czytałyśmy je z Alicją z ogromną przyjemnością, a muszę się przyznać, że zdarzało mi się nie dostrzegać kiedy moje dziecko usypiało i czytałam je tylko dla siebie :) Ta utrzymana w ciepłym nastroju książeczka z całą pewnością spodoba się każdemu maluchowi i ich rodzicom także :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)