29 sierpnia 2012

Czarodziejskie niespodzianki


wydawnictwo: EGMONT
ilość stron: 18
format: 20,5x28 cm
rok wydania: 2011
cena: 18,99 zł


Tym razem pozycja dla dziewczynek. Jeśli Wasze córeczki lubią baśnie Disneya z księżniczkami w roli głównej, a kreskówki z płyt DVD i telewizji już im się znudziły to ta lektura będzie dla nich w sam raz.

Czarodziejskie niespodzianki to książka należąca do serii Bajeczki w 5 minut. Wewnątrz znajduje się kilka krótkich opowiadań, które świetnie nadają się do czytania maluchom np. przed snem. 

A jak wcześniej wspomniałam bohaterkami tych historii są znane nam doskonale z bajek Wolta Disneya księżniczki. A co najważniejsze, nie są to opowiadania te same, które nasze brzdące już nie raz oglądały i znają na pamięć. Te bajeczki są zupełnie inne.

Przeczytamy więc o księżniczce Arielce, córeczce władcy mórz i oceanów, która uratowała statek z piękną księżniczką na pokładzie przed zatonięciem. Lub o wielkiej niespodziance Alladyna dla Dżasminy. W tej książce Królewna Śnieżka wraz ze swoim księciem odwiedzają krasnoludki i urządzają razem piknik, a śpiąca królewna otrzymuje cudowny prezent ślubny. Ostatnie opowiadanie dotyczy Belli i pięknej niespodziance zorganizowanej dla niej przez Bestię i jego służbę.

Książeczka jest bardzo sympatyczna. Oprócz tych wszystkich krótkich i ciekawych historii znajdziemy tu także całe mnóstwo przepięknych ilustracji. Obrazki w książce niczym nie odbiegają od kreskówek Disneya. Jestem pewna, że nasi mali czytelnicy będą zachwyceni.

Moja Alicja z ogromna przyjemnością słuchała bajeczek z książeczki. Jej ulubione bohaterki przeżywające zupełnie nowe, niesamowite przygody to coś w sam raz dla niej. Mała była oczarowana. Z przyjemnością wielokrotnie przeglądała książkę dokładnie studiując wszystkie ilustracje i często prosiła by po raz kolejny przeczytać jej opowiadania z książki. A że te historie są krótkie to zawsze znalazł się czas, by spełnić prośbę córeczki.

Zatem to bardzo ciekawa lektura, która idealnie nadaje się dla naszych małych księżniczek. Polecam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)