31 sierpnia 2012

Franciszka, Ignacy i zegar


JOANNA KRZYŻANEK

wydawnictwo: LektorKlett
ilość stron: 32
format: 18x18 cm
rok wydania: 2009
cena: 13 zł


Jest to bardzo sympatyczna książeczka z serii "Franciszka i Ignacy".

Franciszka jest to przemiła myszka i jak się za chwilę przekonacie, trochę spóźnialska. Ignacy jest jej najlepszym przyjacielem. Jest to króliczek, który z chęcią pomaga swojej przyjaciółce w potrzebie.

Tym razem myszka jest bardzo smutna. Kiedy Ignacy przychodzi do niej w odwiedziny z prezentem, opowiada mu ona jak poprzedniego dnia zawiodła bardzo wiele osób. Cały dzień się spóźniała, w rezultacie nie zrobiła nic co zaplanowała.
Rano zaspała chociaż była umówiona ze swoją przyjaciółką Manią.
W południe miała iść do Pani Sroki pomóc w robieniu kompotów śliwkowych, ale nie poszła.
O 18:45 miała iść na pociąg, aby pojechać w odwiedziny do kuzynki Maryni, ale również na peron się spóźniła i pociąg już dawno odjechał.
Takich spóźnień poprzedniego dnia Frania miała bardzo wiele i mimo, że nikt się na nią o to nie gniewał było jej strasznie smutno.

Po całej opowieści okazało się, że prezent od Ignacego był strzałem w dziesiątkę. Na pewno każdy bardzo łatwo domyśli się, co było w paczce :)

Książeczka jest malutka, ale za to bardzo ładna. Napisana ciekawie z dużą ilością kolorowych ilustracji. Na dodatek przy każdej godzinie, którą wymienia Franciszka opowiadając historię swoich spóźnień, narysowany jest zegarek ze wskazówkami pokazującymi właśnie daną godzinę. Dzięki temu dziecko może podszkolić się w odczytywaniu godzin na zegarze analogowym :)

Tę książeczkę czytało nam się bardzo szybko, jest ciekawa i zabawna. Nikusiowi się podobała. Z chęcią chwycimy po kolejne pozycje z serii o Franciszce i Ignacym :)


1 komentarz:

 1. A mi się ta książeczka średnio podobała,
  córce też, za dużo tekstu dla niej, niecierpliwa jest :)

  zresztą zrecenzuję tą książkę niebawem na blogu. zapraszam.
  Bardzo ciekawy blog prowadzisz :)
  pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)