4 grudnia 2011

Przyjaciele z ogrodu

 
PATRYCJA ZARAWSKA

wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
ilość stron: 16
format: 21x21,6 cm
rok wydania: 2011
cena: 4,60 zł


To już ostatnia książeczka o Noukim jaką posiadamy w domu... Ta książka jest chyba najbardziej "naukowa" jeśli można tak nazwać cieniutka książeczkę dla dzieci :)

Piszę "naukowa" ponieważ możemy dowiedzieć się z niej kilku naprawdę ciekawych rzeczy na temat zwierzątek, które spotkać możemy w naszych ogródkach. 
Ile skrzydełek ma biedronka? czym się różnią pszczoła i osa? Gdzie mieszka dżdżownica? Co wyrasta z małych kijanek? Oraz jeszcze kilka innych odpowiedzi dowiedzieć możemy się z tej fajnej książeczki :)

Moim zdaniem jest ona napisana w bardzo przyjemny sposób. Między dialogami przyjaciół, autor wplata nam swoje wyjaśnienia, na przykład dlaczego trzeba uważać na osy i pszczoły, gdzie musi mieszkać dżdżownica czy też gdzie nietoperze znajdują się w dzień.

Jak już nie raz pisałam dziecko moje uwielbia wszelkie zwierzaki, bardzo lubi też misia Noukiego i jego dwójkę przyjaciół, więc nie ma opcji, aby nie pokochał tej książeczki :)
Na dodatek w środku znajdziemy też kilkanaście fajnych naklejek :) Część z nich trzeba nakleić w odpowiednich miejscach w książeczce, reszta jest dodatkowym prezentem dla małych czytelników :)))

Książkę do zrecenzowania otrzymałam od WYDAWNICTWA DEBIT, za co pięknie dziękuję :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)