7 września 2016

Piosenki dla przedszkolaka 8 / Piosenki dla przedszkolaka 9


JERZY ZAJĄC, AGNIESZKA KŁOS-MILEWSKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 24
format: 19x20 cm
rok wydania: 2015/2016
cena: 7,12 zł / 7,12 zł

Jakiś czas temu miałam już okazję pokazywać Wam książeczkę z serii "Piosenki dla przedszkolaka". Tak mi się wtedy spodobała, że koniecznie chwycić musiałam po nowsze części. Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam 8 oraz 9 część. Nie są to zupełne nowości ponieważ na stronie wydawnictwa ukazała się już część 10! Koniecznie będę musiała ją zdobyć ;)

Mój młodszy synek ma niespełna 1,5 roku i jest prawdziwym muzoholikiem? muzomaniakiem? Nie wiem jak to nazwać, ale szaleje za muzyką, tańczy do wszystkiego co ma jakikolwiek rytm. Powiem Wam, że często zamiast jakieś bajki włączam mu program muzyczny lub radio i interesuje go to o wiele bardziej :) Uwielbia praktycznie każdą muzykę, nie muszą być to koniecznie piosenki dla dzieci, ale te jednak mają u nas szczególne względy więc staram się puszczać je Dominikowi jak najczęściej :) A jakie piosenki najlepiej się do tego nadają? No pewnie, że te znane od dziesiątek lat. Klasyka dziecięcej muzyki. Niektórych piosenek po prostu dziecko nie może nie znać prawda? I właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Skrzat ze swoją wspaniałą serią książek "Piosenki dla przedszkolaka" :)

Tak jak wspominałam dzisiaj chciałabym pokazać i opisać dwie części z tego cyklu. Może najpierw wypadałoby napisać kilka słów na ich temat... W środku nie znajdziemy żadnych opowiadań, bajek, baśni, a tylko i wyłącznie piosenki. W każdej z nich jest ich 13. Na kartkach są nutki, tekst piosenek oraz ilustracje i to praktycznie wszystko. Jednak jest tutaj coś jeszcze co nadaje tym książeczkowym pozycjom niezwykłości ;) Są to oczywiście płyty CD, na których znajdują się wszystkie zamieszczone w tych książkach piosenki oczywiście są one śpiewane i zawierają melodię :) 

Pierwsza z nich nosi tytuł "Stary niedźwiedź i inne przeboje". Znajdziemy w niej takie piosenki "Była sobie żabka mała", "Gdzieś ty bywał, czarny baranie", "Jedzie pociąg", "Jesteśmy jagódki", "Kółko graniaste", "Mało nas, mało nas" , "Mam chusteczkę haftowaną", "Ojciec Wirgiliusz", "My jesteśmy krasnoludki", "Wąską ścieżką przez ogródek", "Stary Donald farmę miał", "Nie chcę cię znać"."Stary niedźwiedź".

Druga z tych książeczek nosi tytuł "Wlazł kotek na płotek i inne przeboje. Tutaj sprawa ma się bardzo podobnie jak przy poprzedniej części czyli piosenek jest trzynaście. Są to "Panie Janie", "Uciekaj, myszko", "Kaczuszki", "Wlazł kotek na płotek", "Moja Ulijanko", "Jawor, jawor", "Głowa ramiona", "Jadą, jadą misie", "Miała baba koguta", "Słoneczko późno dzisiaj wstało", "Poszła żabka pod wodę", "Krakowiaczek jeden", "Płynie Wisła, płynie".
Z pewnością nie trudno się domyślić i wyobrazić sobie jak fajne są te książki, jakie ciekawe są te pioseneczki ile frajdy sprawiają maluchowi. Dodatkowym i naprawdę świetnym pomysłem są wersje instrumentalne zamieszczone na końcu płyty. Dzięki temu dziecko ma możliwość samodzielnego śpiewania, sprawdzenie tego jak dobrze pamięta tekst i oczywiście mnóstwo zabawy oraz uśmiechu :)

Na pierwszy rzut oka książeczki te wyglądają dosyć niepozornie. Miękka okładka, niewiele stron, kartki zszywane za pomocą zszywek. Ale niech Was to nie zwiedzie.Wewnątrz mamy dużo super piosenek, które każde dziecko znać powinno, nie sądzicie ;) ? Dlatego jak najbardziej polecam Wam  całą tę serię! Kosztuje grosze i jestem przekonana o tym, że jeśli książki te trafią w Wasze ręce to nie będziecie żałować :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)