12 września 2016

Historia Jezusa w obrazkach


LAUREEN BOUYSSOU

wydawnictwo: Święty Wojciech
ilość stron: 32
format: 23x30 cm
rok wydania: 2016
cena: 21,25 zł

Przyznam, że miałam już kilka książek, w których dziecko mogło bliżej poznać historię Jezusa, ale ta książka, którą dzisiaj Wam przedstawię jest nieco inna... Ta książka to połączenie zabawy z poznawaniem najważniejszych informacji o Jezusie. To jego życie ukazane w kolorowych obrazkach. Czyli dzisiaj coś dla nieco młodszych czytelników, choć z drugiej strony starszakom także bez wątpienia przypadnie ona do gustu :) 

Historia Jezusa w obrazkach - tytuł mówi tutaj sam za siebie. Wewnątrz tej książki znajdziemy 32 strony, a na nich 15 ilustracji przedstawiających różne sceny z życia Jezusa. Jest scenka gdzie archanioł Gabriel przekazuje Maryji informacje, że urodzi Syna Bożego. Kolejna ilustracja przedstawia nowo narodzonego Jezusa w stajence w Betlejem. Jest też Jezus jako dwunastolatek rozmawiający z kapłanami w świątyni. 

Dalej mamy dorosłego już Jezusa podczas chrztu udzielanego mu przez Jana. Jest też scena gdzie Jezus zbiera swoich przyjaciół - 12 apostołów - aby wraz z nimi głosić ludziom, że Bóg ich kocha. Jest także pokazana ilustracja gdzie podczas wesela w Kanie Galilejskiej Jezus zamienia wodę w wino. Dalej zobaczymy jak Jezus ozdrawia chorych. Jak mnoży chleb i ryby, aby nakarmić ludzi. Jak opowiada przypowieść o owcach, by wytłumaczyć ludziom, że Bóg kocha każdego człowieka.

Kolejny obrazek przedstawia Ostatnią Wieczerzę, gdzie Jezus żegna się z przyjaciółmi, ponieważ wie już, że Ci, którzy mu nie wierzą chcą go zabić. Dalej zobaczymy aresztowanie Jezusa. Drogę, którą szedł skazany, dalej ukrzyżowanie. Jednak tutaj nie ma szczegółów. Jest tylko malutki obrazek w tle gdzie na górze stoją trzy krzyże, a na jednym z nich jest Jezus. Na koniec jest zmartwychwstanie oraz wstąpienie do nieba.

Ciężej to wszystko opisać niż pokazać. Wszystko to wcale nie jest tak skomplikowane jak mogłoby si,ę wydawać. Ilustracje mimo tego, że zawierają mnóstwo szczegółów to jednak nie pokazują drastyczności tego co naprawdę spotkało Jezusa po skazaniu. Obrazki te są naprawdę miłe, bardzo kolorowe, wesołe, dziecięce. Nie musimy się obawiać, że nasze dzieci zobaczą coś strasznego. 

Oprócz ilustracji do każdej ze scenek dodany jest niedługi opis tego co możemy zobaczyć na obrazkach. Oczywiście, aby historia życia Jezusa była pełna konieczne było wspomnienie o drodze krzyżowej, ukrzyżowaniu oraz zmartwychwstaniu. Jednak zostało to zrobione bardzo ogólnikowo bez wdawania się w szczegóły, na które z pewnością przyjdzie czas kiedy nasze dziecko będzie starsze. 

Opisałam Wam wszystko dosyć rozlegle, ale chciałam, abyście dokładnie wiedzieli co znajduje się w środku tej książki. Myślę, że teraz macie już jasność ;) Jeśli natomiast chodzi o mnie to przyznam, że bardzo mi się ona podoba. Ogólny zarys historii Jezusa i mnóstwo bardzo kolorowych, ładnych i zabawnych ilustracji, które posłużą dziecku także do zabawy. Mają tyle przeróżnych fajnych szczegółów, że zabawa w ich odnajdywanie zajmie dziecku z pewnością dużo czasu. Znalezienie żabki lub krokodyla z młodymi, albo kotka łapiącego rybkę, albo policzenie motylków czy też kur albo owoców na drzewach. A może skłonicie malucha do opowiedzenia co jeszcze widzi na obrazkach, co wpadło mu w oko. Jestem pewna, że znajdziecie swojemu dziecku ciekawe zadanie;)

Nie tylko treść i ilustracje są tutaj godne uwagi. Koniecznie muszę wspomnieć także o wyglądzie i wielkości tej książki. Format jest odrobinę większy niż A4, okładka sztywna, bardzo kolorowa i zdecydowanie przyciągająca wzrok :) Kartki są śliskie, tekst jest malutki i zajmuje mało miejsca za to ilustracje są duże, dobrze widoczne z mnóstwem różnych wesołych szczegółów. Jestem pewna, że zarówno Wam jak i Waszym dzieciom także książka ta przypadnie do gustu. Kilka istotnych informacji na temat życia Jezusa i mnóstwo fajnych ilustracji, w których dziecko przez długi czas będzie ciągle odkrywało coś nowego. Moim  zdaniem jest to bardzo fajne połączenie :) Mój młodszy synek jest jeszcze nieco za mały, za to ze starszakiem z przyjemnością przeczytaliśmy tę książkę co skłoniło nas do dalszych rozmów i rozwinięcia tematu... 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz