25 czerwca 2016

Narzędziowy blok rysunkowyDANIEL DE LATOUR

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 21x30 cm
rok wydania: 2016
cena:  15 zł  11,90 zł 

Dopiero co pokazywałam Wam książkę o narzędziach, ale jeśli zaglądacie do nas dosyć regularnie to z pewnością doskonale wiecie, że do każdej książki z serii "Opowiem Ci mamo" powstają zawsze tematyczne bloki rysunkowe do kompletu. Tutaj nie mogłoby być inaczej. Narzędzia także mają swój blok z zadaniami ;) 

Za każdym razem kiedy opisuje Wam takie publikacje, które są do siebie bardzo podobne chcąc nie chcąc muszę się powtarzać za co bardzo przepraszam. Po prostu nie da się inaczej. A jednak chce pokazywać Wam wszystko na bieżąco więc recenzje pisać muszę, nawet i po 20 razy podobne, choć bardzo się staram, aby nie rzucało się to zbytnio w oczy ;)

"Bloki rysunkowe" wydawnictwa Nasza Księgarnia to faktycznie bloki, ale nie takie zwyczajne, z pustymi kartkami. Oj co to to nie. Tutaj na każdej z nich znajdziemy różnego rodzaju zadania, łamigłówki i inne rzeczy skłaniające nasze dziecko do myślenia, do włączenia swojej wyobraźni, uruchomienia szarych komórek, do chwycenia po kredki i uzupełniania wszystkiego co na kartkach tych bloków się znajduje :) A wszystko to w formie zabawy! Super naprawdę! 

Zadania te są różnorodne, oczywiście związanie tematycznie z narzędziami. Trzeba na przykład pomalować obrazy, które powiesił młotek Zygmunt, dorysować drugą połowę kombinerek, rozwiązać rebusy, narysować komiks o młotkach, narysować wnętrze samochodu, który właśnie skończyły naprawiać narzędzia, stworzyć mural na ścianie budynku, narysować o czym śni łopatka Zofia, połączyć kropki i sprawdzić co próbuje przepiłować piła Pelagia, pokolorować warsztat lutnika - rzemieślnika, narysować rzeźbę wyrzeźbioną przez dłuta, dokończyć rysować kota robota, którego buduje śrubokręt Andrzej...

To oczywiście tylko niektóre z zadań, które znajdują się w tej książce, a właściwie w tym bloku. Wszystkie są bardzo pomysłowe, ciekawe, zabawne. Nasze dziecko naprawdę musi wykazać się pomysłowością, aby uzupełnić wszystkie kartki :)

Blok ten jak na blok przystało otwiera się "do góry", a nie "w bok" jak zwykłe książki. Kartki wewnątrz są dosyć grube więc nie musimy się obawiać, że coś nam przebije na drugą stronę. Zadania zamieszczone są zawsze na jednej ze stron, na odwrocie każdej kartki zapisane są zawsze różne ciekawostki związane z tematem książki. Na samym końcu znajduje się gruba, sztywna tektura dzięki czemu dziecko może rysować gdzie tylko zechce, nawet na kolanie ;) Na koniec dodam tylko, że aby kupić i uzupełnić taki blok nie trzeba mieć oczywiście książki z serii "Opowiem Ci mamo" do kompletu ;) Jeśli Wasze dziecko lubi rysować i kolorować to jestem pewna, że spodoba mu się zarówno ten jak i inne bloki rysunkowe wydawnictwa Nasza Księgarnia :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)