24 czerwca 2016

Co robią narzędzia


OPOWIEM CI MAMO

DANIEL DE LATOUR, IZABELA MIKRUT

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 28
format: 20x28 cm
rok wydania: 2016
cena:  39,90 zł  31,90 zł


Dzisiaj czas na kolejną książkę z naprawdę rewelacyjnej serii dla dzieci "Opowiem Ci mamo". Miałam okazję opisywać Wam już pięć z siedmiu poprzednich części i tym razem nie będę oryginalna i powtórzę się jak wiele, wiele razy wcześniej - uwielbiam te książki! Także ostrzegam lojalnie - będę zachwalała :)

Opisywałam Wam już co robią koty, co robią samoloty, auta, żaby oraz skąd się bierze miód. Dzisiaj chciałabym powiedzieć Wam o tym co robią narzędzia :) A robią naprawdę wiele! Na przykład takie narzędzia, które leżą w garażu. Wyobrażacie sobie jak one się nudzą? 

Obcęgi chcą lecieć w kosmos, młot klepie blachę auta, pistolet pryska farbą, sekator gryzie krzaczki, wiertarka dzielnie wierci podczas remontu, wałek obmyśla plan na kolor ścian, piła tnie drzewo, siekiera rąbie drewno,  spawarka spawa most, dłuta robią rzeźbę, miarka wszystko mierzy... A to przecież tylko niewielka część narzędzi, które spotkamy w tej książce.

Są młotki, śrubokręty, kombinerki, klucze, pilniki, jest nitownica, wiertarka, motyka, łopata, wiadro, paca, kielnia, drut, śrubki, przepychacz, brzeszczot, wiertła, pilnik i kilka innych narzędzi. A wszystkie one wyruszają w odwiedziny do różnych miejsc. Najpierw jest garaż, potem plac zabaw, jest warsztat, plac budowy, łazienka, tartak oraz zakład rzeźbiarski. Po takiej wycieczce narzędzia te z całą pewnością nie powiedzą już, że się nudzą ;)

Powiem Wam, że u nas książka ta to prawdziwy hit. Mam w domu dwóch chłopców. Jeden z nich co prawda jeszcze jest zbyt mały, aby rozumieć co to narzędzia i o czego służą, ale z pewnością niedługo się już tym tematem zainteresuje. Natomiast drugi choć jest już starszakiem to jednak chwycił po tę książkę z przyjemnością. Wszystko co typowo męskie jest według niego super, a narzędzia z pewnością są właśnie czymś takim ;) Książkę oglądnął więc z każdej możliwej strony, opowiedział o tym co widział na obrazkach, rozwiązał zadania z książki i dobrze się przy tym bawił :)

Zadania, o których wspomniałam to takie fajne urozmaicenie, dodatkowa zabawa. trzeba na przykład pomóc łopatce przejść przez podziemny labirynt do wyjścia, ale po drodze musimy pozbierać wszystkie narzędzia. Albo musimy poszukać aż 20 szczegółów różniących dwie ilustracje skrzynki z narzędziami. Musimy także połączyć urwaną wtyczkę z odpowiednim kablem...

Jak widzicie to takie połączenie zabawy z krótkimi informacjami dotyczącymi narzędzi. Dowiemy się tutaj co robią niektóre z nich, możemy wraz z dzieckiem opowiadać co znajduje się na ilustracjach, wymyślać własne historyjki, czytać to rymowane opowiadanie, które jest zamieszczone w książce. Choć tekstu jest tutaj bardzo niewiele to dziecko z całą pewnością nie będzie się nudziło, nie ma szans :)

Ilustracje są szczegółowe, zabawne, bardzo kolorowe i super prezentują naszych głównych bohaterów przy pracy. Okładka jest sztywne, kartki także są sztywne dzięki czemu książka ta idealnie nadaje się zarówno dla mniejszych jak i większych czytelników. Mój starszak ma frajdę podczas czytania i opowiadania, mój młodszy ma frajdę podczas oglądania jej :)


Opowiem Ci mamo to wspaniała seria książek, bardzo pomysłowa, bardzo ciekawa, kolorowa, zabawna, pouczająca. Jest naprawdę fajna i jak dotąd mogę z czystym sumieniem polecić Wam każdy tytuł z tej serii, z którym miałam okazję się zapoznać. Zresztą jeśli sami macie choć jedną z tych książek to jestem pewna, że nie muszę Was namawiać do zapoznania się z innymi tytułami! To co? Chcecie przekonać się sami czy mój zachwyt jest uzasadniony ;) ?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)