25 czerwca 2016

Koci blok rysunkowyNIKOLA KUCHARSKA

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 21x30 cm
rok wydania: 2016
cena:  15 zł  11,90 zł 

Przed chwilą pokazywałam Wam "Narzędziowy blok rysunkowy", a tu przed Wami już kolejna taka sama pozycja. "Koci blok rysunkowy" to oczywiście coś bardzo podobnego do tego wymienionego wyżej, różni się tylko tematyką. Skąd tutaj dzisiaj koty skoro dopiero co pisałam o narzędziach? A no właśnie, ta część jest u nas taka trochę zaległa ponieważ o tym "Co robią koty" pisałam Wam już jakiś czas temu. Oczywiście nie mogłabym odpuścić kociego bloku rysunkowego do kompletu :)

Pewnie wiecie już czym jest ten blok rysunkowy? Jednak dla tych co nie wiedzą muszę napisać kilka słów. Także blok ten faktycznie wygląda jak blok, a wewnątrz znajdują się zadania, kolorowanki, rysowanki itp. W tym przypadku wszystko związane jest z kotami ponieważ zawsze jest tematycznie. Bloki rysunkowe wydawnictwa Nasza Księgarnia to jakby uzupełnienie książek z serii "Opowiem Ci mamo". Jednak nie potrzeba mieć, ani znać tych książek, aby zająć się wykonywaniem poleceń z tych zadaniówek.

Koci blok jest - o kotach oczywiście. Bohaterami jest rodzinka, którą miałam wraz z Nikodemem okazję poznać w książkę "Co robią koty". Jest mama, tata, syn oraz dwa koty - Gbur i Żabka. Właśnie oni będą towarzyszyć naszym dzieciom podczas rozwiązywania zadań. A jest ich trochę, naprawdę.

Musimy na przykład rozwiązać wiadomość zaszyfrowaną przez Gbura, musimy pomóc mamie w uporządkowaniu bałaganu, pomóc dotrzeć myszce do jej przyjaciół, połączyć kropki, aby dowiedzieć się o czym śnią Gbur i Żabka, pomóc odszukać zabawki i wręczyć je odpowiednim kotom, ustroić choinkę, wymyślić i narysować prezenty dla różnych kotów... Jest też łączenie kropek, kolorowanie obrazków, liczenie, labirynty, wyszukiwanie szczegółów. kolorowanie według wzorów, szukanie różnic, szukanie cieni...

To oczywiście nadal nie wszystko, a jak widzicie wymieniłam tego sporo :) Także już wiecie, że zadania te są różnorodne, nie ma obaw, że dziecko będzie się przy nich nudziło. Mają one różny poziom trudności dzięki czemu będą pasowały zarówno młodszym jak i starszym dzieciakom. Są ciekawe i zabawne. Moim zdaniem są one naprawdę fajne, jestem pewna, że książka ta spodoba się także Waszym dzieciom :)

Pisałam to już przy okazji poprzednich recenzji tych bloków rysunkowych, ale dla tych co nie czytali powtórzę. Kartki są tutaj naprawdę grube dzięki czemu nic nam nie przebije na drugą stronę. Zadania zamieszczone są tylko zawsze na jednej stronie kartki, na odwrocie są różne ciekawostki dotyczące tematu książeczki, w tym przypadku kotów. Wszystko jest tutaj czarno-białe więc wszystko idealnie nadaje się do pokolorowania :)

Na końcu jest sztywna, gruba tektura - moim zdaniem to naprawdę wspaniały pomysł. Wydawnictwo super to wymyśliło, dzięki temu dziecko może kolorować i rozwiązywać zadania wszędzie gdzie tylko zechce :) Całość jest naprawdę fajna, ciekawa, ładna, zabawna, jest idealnym zajęciem dla każdego dziecka. Jestem pewna, że każdemu bez wyjątku się spodoba. Tym bardziej, że koty to nie jedyna tematyka, która jest dostępna na stronie wydawnictwa. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie :)2 komentarze:

  1. Dzień Dobry!
    Jest błąd przy osobie autora :) Bardzo proszę proszę o korektę.
    Pozdrawiam
    Nikola Kucharska

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)