4 czerwca 2016

Mała duża historia o jutrze


RÈKA KIRÀLY

wydawnictwo: Dreams
ilość stron: 32
format: 19,5x22,5 cm
rok wydania: 2016

Co to jest jutro? A co to jest dzisiaj? Kiedy nastaje jutro? Czy jutro może minąć niepostrzeżenie? Takie oto dylematy mają dzisiejsi leśni bohaterowie :) Wiecie, że to wcale nie jest taka łatwa sprawa jakby mogło się wydawać? Jesteście ciekawi jak nasi zwierzęcy przyjaciele postanowią odpowiedzieć sobie na te pytania? W takim razie zapraszam Was do lektury tej książeczki ;)

DZIŚ poznamy kilkoro leśnych zwierzątek. Jest Jeż, Myszka, Zając oraz Sowa. Zastanawiają się co znaczy DZISIAJ, co było WCZORAJ, co będzie JUTRO? Postanawiają wraz z Sową przeczekać noc, aby sprawdzić co się dzieje w nocy, że DZISIAJ zamienia się w JUTRO. Trochę to straszne, tak w ciemnościach siedzieć i wypatrywać kiedy to JUTRO się zjawi, świtać zaczyna, a przyjaciele nadal nie znają odpowiedzi na swoje pytania. Dopiero list z zaproszeniem od Ptaka przynosi rozwiązanie ich skomplikowanej zagadki ;) 


"Śmieje się Myszka:
- List WCZORAJ przyszedł, a w nim
o JUTRZE Ptak do nas pisze.
JUTRO WCZORAJSZE to DZISIAJ wszak,
czyli przyjęcie zaraz ma Ptak!"

Powiem Wam, że nawet nie przyszło mi do głowy w jaki możliwie mało skomplikowany sposób można by wytłumaczyć dziecku kiedy DZISIAJ zamienia się w JUTRO ;) Logicznie rzecz biorąc to o północy, ale przecież nie da się tego zauważyć gołym okiem, a dzieci mają swój umysł i pewnie same sobie znajdą najlepsze rozwiązanie tego zagadnienia, zupełnie jak bohaterowie tej książki ;) 

Ta książeczka to niedługie, wierszowane, rymowane opowiadanie o WCZORAJ, DZIŚ oraz JUTRZE. To ładna i zabawna opowiastka gdzie głównymi bohaterami są cztery zwierzątka z lasu. Czyta się ją szybciutko, nie jest ani zbyt długa, ani zbyt skomplikowana. Tekstu nie ma zbyt wiele, po jednym, dwa zdania na stronie. Koniecznie będę musiała dać ją mojemu starszakowi do samodzielnego przeczytania :)

Okładka jest sztywna, strony są matowe, ilustracje utrzymane w szaro, czarno, żółto, pomarańczowo, brązowych barwach. Jest tak jesiennie powiedziałabym ;)  Obrazki są takie proste, bez drobnych szczegółów jednak fajnie pasują do treści, wręcz idealnie. Całość prezentuje się fajnie, jest też ciekawa. Czego chcieć więcej ;) ? Ja Wam ją polecam, a czy Was i Waszym dzieciaczkom się spodoba to już będziecie musieli przekonać się sami :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz