9 maja 2016

Co się kryje w baśniowej krainie


wydawnictwo: Debit
ilość stron: 28
format: 22x30 cm
rok wydania: 2016
cena: 24,90 zł

U nas w domu od zawsze znajdują się książki z różnymi elementami do odszukiwania wśród ilustracji. Mamy ich już sporo, każda znana przez mojego starszaka na pamięć. Z ogromną przyjemnością witamy więc każdą kolejną tego typu książeczkę. I chociaż Nikodem jest już duży i może nie powinnam tego pisać, bo jakby to on ujął "robię mu obciach", to jednak nie da się ukryć, że nadal lubi bawić się w odszukiwanie...

Ta książka, którą dzisiaj Wam zaprezentuję jest już trochę zbyt dziecinna dla mojego starszaka ;) Jest to bowiem kraina pełna przeróżnych baśni zaprezentowana w taki bardzo dziecięcy sposób. Znajdziemy tutaj fragmenty bardzo znanych bajeczek takich jak Pinokio, Lampa Aladyna, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan oraz Królewna Śnieżka.

Jak widzicie są tutaj same perełki baśniowej literatury, jednak nie ma tu żadnych opisów tych bajek. Nie dowiemy się na czym one polegają, co się wydarzyło, ani kto tam jest głównym bohaterem. Jedynym tekstem jaki tu znajdziemy jest wyłącznie króciutka instrukcja o tym co trzeba znaleźć na obrazkach. Natomiast jeśli właśnie o ilustracje chodzi to jest ich tutaj dużo. Tak naprawdę cała książka składa się niemal wyłącznie z nich. Są naprawdę śliczne, takie szczegółowe, takie kolorowe, takie zabawne, zdecydowanie przyciągają wzrok i to nie tylko dzieci ;) Ogromnie mi się podobają, aż przyjemni mi się przegląda tą książkę!

Każda ilustracja zamieszczona jest na dwóch stronach, na każdej z nich znajduje się równocześnie kilka różnych scenek z bajek. Także dla przykładu napiszę Wam co można znaleźć na obrazku przedstawiającym jedną bajkę. Na przykład w Czerwonym Kapturku zobaczymy jak mama wręcza koszyk dziewczynce, jak idzie ona przez las i spotyka wilka, jak wilk zakrada się do babci, jak Czerwony Kapturek zastaje w łóżku babci złego wilka i jak myśliwy uratował i babcię i jej wnuczkę. Podobnie jest w bajce o Trzech Świnkach.

Najpierw świnki się bawią, potem zaczynają budować swoje domki, potem wilk dmucha na domek ze słony gdzie jest jedna świnka, dalej dmucha na domek drewniany gdzie ukrywają się już dwie świnki, a na koniec próbuje dostać się do murowanego domku przez komin. Tam wszystkie trzy świnki siedzą bezpieczne i uśmiechnięte :)

W każdej bajce jest właśnie coś w tym stylu. Także mimo tego, że nie ma tutaj tekstu to dzieciaki i tak dowiedzą się o co mniej więcej chodzi w każdej z bajeczek. A czego się nie dowiedzą z obrazków to z pewnością dopowiedzą im rodzice ;) Oczywiście ponieważ głównym celem tej książki jest odszukiwanie różnych przedmiotów na ilustracjach to nie mogłaby zabraknąć listy rzeczy do znalezienia. Znajduje się ona na pasku na dole strony i przedstawia różne drobieazgi, które dziecko musi odszukać. Lina, klucze, wazon, ananas, widelec, pająk, kapelusz, piesek , piłka, młotek, gitara, miotła, wiewiórka, trzy jeże, dwa kanarki, poziomki, trzy kilofy - to tylko niewielka część z listy.

Dalej znajdują się rozwiązania, a na samym końcu fajny dodatek czyli cztery obrazki do pokolorowania. Te same ilustracje, które znajdziemy w książce, tylko tym razem nie są na śliskiej kartce lecz matowej i mają sporo czarno-białych miejsc do wypełnienia przez dziecko. Całość jest ciekawa, śliczna, zajmująca. Ogromnie mi się podoba i nie oddam jej nikomu nawet pomimo tego, że mój starszak jest już za duży na tę książkę. Poczeka cierpliwie na młodszego ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz