27 kwietnia 2016

Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!


Nela mała reporterka

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 96
format: 21,5x29 cm
rok wydania: 2016
cena: 29,90 zł

Nie potrafię wyrazić słowami jak ja uwielbiam Nelę małą reporterkę. Super dziewczynka, która ma niesamowite szczęście mogąc podróżować po świecie, oglądać te wszystkie wspaniałe miejsca, poznawać tych niezwykłych ludzi, ich kultury, obserwować ich codzienność... Ach dużo by tutaj wymieniać. Zazdroszczę jej niesamowicie, ale zazdroszczę w takim pozytywnym sensie ponieważ także chciałabym tak wiele zwiedzić, zobaczyć, choć to niestety nierealne w moim przypadku ;) Pozostaje mi jedynie podziwiać to wszystko w książkach, a książki Neli są właśnie do tego stworzone! 

Dotychczas miałam okazję prezentować Wam jedynie książki z opisami jej wypraw, dzisiaj coś odrobinę innego, a mianowicie cała masa zabawy i główkowania dla naszych dzieciaków :) Zabawy z Nelą to książka pełna przeróżnych zadań i łamigłówek. Tym razem odwiedzimy trzy kontynenty czyli Afrykę, Azję i Amerykę Południową. Choć zanim się tam wybierzemy wraz z Nelą poznamy kilka innych miejsc na świecie, a to na przykład dzięki łączeniu znanych budowli z miejscami gdzie one się znajdują, albo dzięki rozwiązaniu krzyżówki czy też dzięki ułożeniu rozsypanych literek w nazwy kilku stolic na świecie.

Zadań jest tutaj naprawdę mnóstwo, na prawie stu stronach zmieści się naprawdę wiele! Są wykreślanki, szukanie szczegółów, kolorowanie, jest nauka zapisywania czasu na zegarach, łączenie nazw zwierząt z ich zdjęciami, szukanie różnic, oznaczanie większości i mniejszości, dodawanie i odejmowanie, łącznie w pary, labirynty, domino, dopasowywanie cieni, zapisywanie wyrazów, zapisywanie liter w diagramie, rebusy, dopasowywanie fragmentów ilustracji, rozszyfrowywanie wiadomości, łączenie kropek, jest także test do rozwiązania, a na końcu super dyplom poszukiwacza przygód :)

Wszystkie te zadania są bardzo ciekawe, choć niektóre z nich czasem się powtarzają to jednak za każdym razem choć odrobinę się od siebie różnią co jest super i daje nam naprawdę bardzo wiele, bardzo różnorodnych zadań. Ale te zadania to jednak nie wszystko. Oprócz nich jest tutaj zapisanych także mnóstwo wspaniałych ciekawostek, z których zarówno nasze dziecko jak i my dowiemy się bardzo wielu przydatnych i interesujących rzeczy :)

Ta książka to połączenie zabawy z nauką. Nasze dziecko z pewnością nawet nie zauważy, że przy rozwiązywaniu tych zadań tak wiele informacji zapadnie mu w pamięć. I właśnie tak jest najlepiej, najfajniej. Każdy by chciał, aby wiedza sama mu do głowy wchodziła, a nauka poprzez zabawę jest na to najlepszym rozwiązaniem :)

Także wiecie już, że są tutaj świetne zadania do rozwiązywania, wiecie też, że jest tutaj bardzo wiele informacji i ciekawostek dotyczących różnych miejsc, zwierząt, roślin. Ale nie wiecie jeszcze, że wydanie tej książki także zasługuje na wielkiego plusa. Duży format sprawie, że zadania w środku także są duże ;) Nie musimy patrzeć na jakieś miniaturowe obrazki, aby poszukać różnic, czy jakiś szczegółów na ilustracjach. Tutaj wszystko jest ładnie widoczne. Strony są matowe, a nie śliskie co w tego typu publikacjach jest wręcz niezbędne ;) 

Jest tutaj mnóstwo ilustracji i zdjęć. Wszystko bardzo kolorowe, ładne, zabawne, tekst czytelny, instrukcje zrozumiałe. Dodatkowo książka ta nie zamyka się podczas rozwiązywania. Często wspominam o tym szczególe przy recenzjach tego typu książek, bo dla mnie to naprawdę istotny szczegół. Dziecko nie musi sobie przytrzymywać stron przy wypełnianiu zadań, może zostawić otwartą książkę i wstać, zostawić ją, chwycić po coś bez konieczności zaznaczania czy też szukania od nowa na której stronie była otwarta ta książka. Tutaj nie ma czegoś takiego co jest ogromnie wygodne i dla mnie duży plus za to. Nie będę się już bardziej rozpisywała, bo jestem pewna, że już jesteście przekonani do tego, że ta książka z zadaniami jest obowiązkowa, prawda ;) ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)