5 lutego 2016

Nakręcany parowóz


4 trasy, które można połączyć

FIONA WATT

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 10
format: 24,5x31 cm
rok wydania: 2015
cena: 64,99 zł

Dzisiaj coś dla fanów kolei, coś co bez wątpienia spodoba się i małym i nieco starszym dzieciom, a i rodzice z pewnością nie przejdą obok tego obojętnie! Dziś mam dla Was książkę, która nie jest wcale do czytania! Ta książka jest do zabawy, do oglądania i do jeżdżenia po niej pociągiem ;) Ciekawi?

Już kilkakrotnie miałam okazję prezentować Wam książki z nakręcanymi pojazdami wydane przez wydawnictwo Olesiejuk. Każda z nich była super, sprawiała (zresztą nadal sprawia) Nikodemowi mnóstwo frajdy. Ta dzisiejsza nie różni się od poprzednich zbytnio, choć nie jest taka sama, jest jeszcze lepsza! Naprawdę!Co w niej takiego niezwykłego zapytacie pewnie... Już śpieszę Wam o niej opowiedzieć!

W książce tej znajdują się cztery trasy i jeden nakręcany parowozik. Cała zabawa polega na tym aby nakręcić zabawkę, postawić na torze i patrzeć jak jeździ. Trasy te są dosyć proste, dopiero na ostatniej znajdziemy pętle gdzie pociąg może zakręcić, więc dzieje się tam coś więcej. Ale to nie wszystko! Trasy te można łączyć! Są one bowiem wyciągane i możemy połączyć je ze sobą jak puzzle tworząc jedną długą drogę dla naszego małego parowozu. Dzięki temu zabawa jest jeszcze lepsza, urozmaicona i ciekawsza :) Właśnie to odróżnia tę książkę od pozostałych, które mamy w domu.

Ale może wróćmy do początku. Otwieramy książkę i naszym oczom ukazuje się obrazek dużego, czerwonego parowozu pełnego pasażerów i gotowego do odjazdu. Więc czym prędzej wsiadamy i wyruszamy w podróż ;) Pierwszy obrazek z trasą przedstawia miasto, Ruszamy ze stacji, mijamy boisko, przejeżdżamy przez mostek, mijamy piekarnię, ryneczek pełen ludzi, tramwaje... Kolejna strona prezentuje nam malowniczą, pełną zieleni wieś. Razem z naszym pociągiem przejeżdżamy obok pól i gospodarstw. Mijamy krówki, koniki, owieczki i świnkę...

Kolejna strona i tym razem przejeżdżamy przejeżdżamy przez las gdzie zobaczymy jelonki i grupkę wędrowców i rowerzystów, wjeżdżamy na duży most i mijamy malutką wioskę. Na koniec docieramy do stacji, ale to jeszcze nie wszystko, bo tutaj także są ciekawe rzeczy. Jesteśmy w muzeum kolei i zobaczyć możemy  na przykład japoński pociąg Shinkansen, który wygląda jak pocisk, Maglev czyli pociąg magnetyczny unoszący się nad torami, jest też kolejka Darjeeling Himalayan, Glacier Express, Flying Scotsman, Union Pacific oraz najstarsza lokomotywa parowa czyli Rakieta Stephensona :)

Jak widzicie dużo się tutaj dzieje! Podczas jazdy nasz mały, czerwony parowóz mija piękne widoki. Może gdybyśmy siedzieli w jego wnętrzu to nie dalibyśmy rady dostrzec tylu rzeczy, ale ponieważ jesteśmy tylko obserwatorami możemy podziwiać to wszystko co on tak szybciutko mija ;) Zmierzam do tego, że ilustracje są tutaj śliczne, bardzo kolorowe z mnóstwem szczegółów :)

Muszę Wam powiedzieć, że jakość tej książki jest zdecydowanie niesamowita! Bardzo, ale to bardzo grube kartki, wyciągane plansze z trasami, które także są grube i sztywne, pomysł na łącznie tych tras, piękne, bardzo barwne ilustracje, do tego odrobina kolejowej historii na końcu książki. No i czerwony, nakręcany parowóz. Nakręca się go łatwo więc dzieci nie powinny mieć z tym problemu, wystarczy potem umieścić go w którymś miejscu na trasie i jedzie sam. Nic się nie zacina, nie przewraca, nie wyjeżdża poza książkę. I także wydaje się mocny i solidny więc sądzę, że wiele zniesie ;) Całość jest rewelacyjna i jak najbardziej polecam! 2 komentarze:

  1. Zapowiada się bardzo ciekawie:) czy mogę prosić o inne tytuły podobnych publikacji?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja osobiście znam jeszcze cztery takie książki choć z pewnością jest ich więcej ;) Nakręcane wyścigówki (2012), Dzielny helikopter (2013), Wszędobylski samochodzik (2013), Pędząca ciuchcia (2013) :) Wszystkie wydawnictwa Olesiejuk

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)