18 września 2015

Tatax i inne historyjki o tatusiach


BARBARA STENKA

wydawnictwo: Bis
ilość stron: 120
format: 17x24 cm
rok wydania: 2015
cena:  29,90 zł  26 zł


Wiecie kim jest Tatax? To taki superbohater! To osoba, która umie wszystko, wie także wszystko, która mieszka z nami w domu i jest najlepsza na świecie ;) Tatax to oczywiście tatuś, który dla swojego dziecka zawsze powinien być jak superbohater, najlepszy, najmądrzejszy i niezwyciężony! I nawet jeśli nie ma supermocy, ani nie potrafi latać to i tak powinien być wzorem do naśladowania :) I właśnie o takich różnych "Tataxach" jest dzisiejsza książka...


W książeczce tej znajduje się dziewięć różnych opowiadań o tatusiach i ich dzieciach. Każdy z nich jest inny, każdy ma inne zajęcia, inaczej bawi się ze swoją pociechą, ale każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i właśnie o nich jest ta książka. Bo tatusiowie są bardzo ważni, prawda? 


Przeczytamy o groźnym ojcu, który tak naprawdę tylko tak wygląda, a jest wspaniałym tatusiem dla swojej córeczki. Przeczytamy też o nieco dziwnym tacie, którego pasją jest zbieranie... nocników ;) Jest też opowiadanie o bardzo pomocnym tacie, który mimo trójki dzieciaków potrafi zatroszczyć się także o sąsiadów w potrzebie. Kolejne opowiadanie jest o tatusiu perfekcjoniście, u którego wszystko jest idealne i który wszystko dookoła najchętniej także zrobiłby idealnym ;) Jest także coś o tatusiu, który za nic nie chce zgodzić się na psa, ale dzieci spotykają dziwnego psa, który wcale nie jest psem i dziewczynkę, która wyglądała jak aniołek, ale zachowanie miała jak mała chłopczyca i jej tatuś miał z nią sporo kłopotów...


Nie będę opisywała Wam wszystkiego, bo najlepiej będzie jeśli sami chwycicie po tę książkę o poczytacie o tych wszystkich tatusiach, ich dzieciach oraz przygodach jakie ich spotkały :)

Opowiadania te nie są zbyt krótkie, każde z nich ma po kilka stron, ale czyta się je dosyć szybko i myślę, że dziecko nie zdąży znudzić się podczas słuchania czy też samodzielnego czytania. Książeczka ta ma sztywną okładkę, strony nie są śliskie lecz matowe, czcionka jest dosyć duża i czytelna, tekst jest przejrzysty, a do każdego z opowiadań dołączone są bardzo ładne, kolorowe, zabawne ilustracje, których autorem jest Artur Nowicki. Musiałam o tym wspomnieć ponieważ uwielbiam rysunki tego pana ;)

Całość jest nie tylko bardzo ładna, ale także ciekawa. Nikodem słuchał tych wszystkich opowieści z zainteresowaniem i stwierdził, że jego Tatax także powinien znaleźć się w tej książce ;) Myślę, że po przeczytaniu tej książki fajną zabawą będzie wymyślanie historii o własnym tatusiu, w końcu on także jest superbohaterem dla Waszego dziecka, prawda :) ? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz