30 czerwca 2015

Naszą Panią napadli kosmici!


PAMELA BUTCHART

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 176
format: 13x20 cm
rok wydania: 2015
cena: 13,49 zł

Nikodem od września wyrusza do szkoły i mam przeogomną nadzieję, że nie będą spotykały go takie przygody jak bohaterów tej książki ;) 

Poznamy tutaj Maję i jej sąsiada Franka, z którym chodzi do jednej klasy. Ciągle spotykają ich przedziwne rzeczy, ale rodzice kompletnie im nie wierzą. Kiedy Maja opowiada im o różnych wypadkach i incydentach, mówią jej, aby przestała zmyślać i nie opowiadała kłamstw. Twierdzą nawet, że ma wybujałą wyobraźnię! A przecież to wszystko to najprawdziwsza prawda! 

Tym razem ich dotychczas wredna nauczycielka nagle stała się strasznie miła. Zamiast lekcji matematyki puszczała im filmy, w październiku kazała robić kartki na walentynki, głaskała uczniów po głowach, do tego ciągle się uśmiechała i przytulała przesłodkiego różowego misia, choć przecież ona nigdy nie lubiła niczego co słodkie... Coś musi być nie tak. Maja, Franek i Zosia postanawiają dowiedzieć się co się dzieje. Rozważają kilka opcji, ale w końcu dochodzą do wniosku, że ich Panią opanowali kosmici i teraz chcą przeprowadzić inwazję. 

Kiedy w całej szkole zaczęły pojawiać się dziwne różowe miśki to tylko utwierdziło ich w przekonaniu, że wersja z kosmitami musi być prawdziwa! Przeprowadzili śledztwo, wkradli się do gabinetu sekretarek, potem do gabinetu zastępcy dyrektora, ale wszystkie ślady potwierdzały ich tezę... I co teraz mają zrobić? Nie mogą dopuścić do tego, aby mali kosmici weszli do głów wszystkich uczniów!

Książka ta jest naprawdę zabawna. Przypuszczenia dzieciaków sprawiają, że nie raz na buzi czytającego z pewnością pojawi się uśmiech ;) Kawałek po kawałku wszystko łączy się w logiczną całość udowadniając nam jak niezwykłą wyobraźnie potrafią mieć dzieci. 

Okładka jest miękka, książka jest klejona, a ilustracje są szare, ale wiecie ci? Ani trochę w niczym to nie przeszkadza. Czyta się ją szybko i sprawnie i z zainteresowaniem ;) Duży plus należy się za dużą, czytelną czcionkę. Tekst jest bardzo przejrzysty więc idealnie nadaje się do samodzielnego czytania przez dzieci. Głównymi bohaterami są dzieciaki chodzące do drugiej klasy podstawowej więc tym bardziej czytelnicy w tym wieku będą mogły same poradzić sobie z przeczytaniem tej książki. Choć tekstu jest sporo to nie powinno sprawić to im problemu. Myślę, że będą zadowolone. Byleby same nie zaczęły szukać kosmitów w swoich szkołach ;)


1 komentarz:

  1. Córka właśnie czyta tę książkę , po tym jak ja jej przeczytałam :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)