12 czerwca 2015

101 ciekawostek. Dinozaury / Samoloty


NIKO DOMINIGUEZ / 
MARIA J. GOMEZ
wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 48
format: 17x22,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 9,99 zł / 9,99 zł

Jeżeli macie w domu fana lub fankę dinozaurów lub samolotów to dzisiaj coś co z pewnością powinno się Wam spodobać. 101 ciekawostek na dwa powyższe tematy to naprawdę kawał ciekawej lektury i mnóstwo nowych rzeczy do dowiedzenia się ;)

Dzisiaj przedstawiam Wam dwie osobne książki z tej samej serii. W obu znajdziemy po 101 ciekawostek wypisanych w punktach. Opisy w tych punktach są króciutkie i czyta się je naprawdę ekspresowo. Nie wdają się one zbytnio w szczegóły, ale jest to zdecydowanym plusem ponieważ krótkie konkretne informacje są dla dziecka o wiele łatwiej przyswajalne niż długie naukowe opisy.

Jeżeli Wasze dzieciaki lubią dinozaury i fascynują ich te wielkie prehistoryczne stworzenia to z pewnością z zainteresowaniem będą słuchały lub czytały o tym co znajduje się w książeczce "101 ciekawostek. Dinozaury". Podzielona jest ona na króciutkie rozdziały: Różnorodność gatunków, Prapoczątki, Pierwsze dinozaury, Władcy lądów i przestworzy, Epoka gigantów, Jurajskie morza, W chmurach, Tropiciele i ich zdobycze, Dbałość o potomstwo, Dinozaury kaczodziobe, Era dinozaurów, Ogromna kula ognia, Świat po katastrofie. 

Jeśli macie w domu fana lotnictwa to książka "101 ciekawostek. Samoloty" z pewnością przypadnie mu do gustu. W środku zamieszczony jest podział na rozdziały: Marzenia o lataniu, W przestworzach, Asy lotnictwa, Samoloty wojskowe, Samoloty dziś, Wielkie maszyny latające, Niosące pomoc, Sporty lotnicze, Lotniska. Czyli wszytko od pierwszych pomysłów na latanie, poprzez pierwsze samoloty na dzisiejszych maszynach kończąc :)

W każdym z powyższych rozdziałów znajduje się po kilka punktów z różnymi ciekawostkami. Są one bardzo króciutkie, ale jednocześnie konkretne i ciekawe. Nikodem na przykład uwielbia dinozaury i książek na ich temat ma bardzo wiele. Wiadomo, że niektóre z informacji się powtarzają, ale i tak dowiedział się z tej książki wielu nowych rzeczy. Dzięki temu, że opisy te nie są długie i takie typowo naukowe książeczki z tej serii idealnie nadają się dla dzieciaków. Jestem pewna, że zaspokoją głód wiedzy małych czytelników :) 

Jak sam tytuł wskazuje w środku zamieszczone są różne ciekawostki i potwierdzam - są one jak najbardziej ciekawe! Wszystko jest przejrzyste, czytelne, zamieszczone w ponumerowanych punktach. Do tego mnóstwo bardzo kolorowych ilustracji prezentujących wszystko to o czym mamy okazję przeczytać. Książki te mają sztywne okładki i śliskie strony i są nie tylko interesujące, ale także ładne i kolorowe, a na dodatek bardzo niedrogie jak na taką ilość informacji :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)