1 kwietnia 2015

Książka z puzzlami. Zwierzęta


EWA NAWROCKA

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 10
format: 16x16 cm
rok wydania: 2014
cena: 15,29 zł

Jak dotąd nie zbyt często zdarzało mi się gościć w domu książki dla maluchów. Dziecko moje to już duży chłopak, który uwielbia poznawać świat i dowiadywać się coraz to nowych rzeczy. Dlatego nie było zbytnio okazji, ani powodów do tego, aby na naszych półkach pojawiały się takie publikacje dla najmłodszych. Jednak teraz czas to zmienić. W końcu lada moment na świecie pojawi się mój drugi synek, trzeba powoli zacząć tworzyć i jemu jego własną biblioteczkę :)

I właśnie stąd pomysł na książkę, którą dzisiaj Wam przedstawię. Wiem, wiem, że zanim nauczy się chwytać książki, przewracać strony, a szczególnie układać puzzle minie jeszcze sporo czasu, ale co się odwlecze to nie uciecze. Książeczka może cierpliwie czekać na odpowiedni czas ;)

Książka, o której mowa to książka, która ma zaledwie dziesięć stron. W środku znajdziemy pięć króciutkich historyjek o Ewie i Tymku czyli dwójce rodzeństwa. Przeczytamy o tym, że bardzo lubią zwierzęta, w domu mają psa i chomika, że czasami odwiedzają dziadków na wsi i wtedy z przyjemnością pomagają przy zwierzętach, że Ewa lubi karmić ptaki nad morzem, a wujek tej dwójki jest leśniczym więc czasem mogą wraz z nim po podglądać przez lornetkę leśne zwierzaki...

Kilka takich króciutkich informacji, niby nic specjalnego, ale to jednak nie wszystko co się w tej książeczce znajduje. Bowiem w środku zamieszczone są cztery układanki. Każda z nich składa się z dziewięciu elementów puzzli. Zamieszczone są na stronach książki. Trzymają dosyć solidnie więc sądzę, że nie powinno być w przyszłości problemów z wypadaniem i gubieniem się elementów :) Ale to nadal nie wszystko, bo pod puzzlami znajduje się kolejna niespodzianka! Są nimi kolorowanki przedstawiające dokładnie ten sam obrazek co na puzzlach. 

Moim zdaniem ta książeczka to naprawdę fajny pomysł. Nie tylko poczytamy o dwójce wesołych dzieciaków, ale także poukładamy puzzle, a na dodatek pokolorujemy obrazki :) Takie trzy w jednym! Do tego mały, poręczny format, oczywiście grube, sztywne strony i bardzo kolorowe wesołe ilustracje. Całość daje nam naprawdę niewielki, nie zbyt gruby, ale za to ciekawy i pomysłowy kawałek książki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)