20 lipca 2014

Tappi i niezwykłe miejsce cz. 3


Tappi i przyjaciele

MARCIN MORTKA

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 48
format: 19,5x24 cm
rok wydania: 2014
cena: 17,99 zł

Pamiętacie Tappiego? Jestem pewna, że jeśli zaglądacie na naszą stronę to doskonale znacie już tego wielkiego i przesympatycznego wikinga, bo pisałam o nim już kilkakrotnie :) A dlaczego tak "ciągle" o nim wypisuję? Oczywiście dlatego, że Nikodem go uwielbia i ja też go uwielbiam. Zarówno jego jak i wszystkich jego cudnych przyjaciół z Szepczącego Lasu. Mam nadzieję, że i Wam do gustu przypadły te książeczki dlatego staram się pokazywać wszystkie coraz to nowsze i równie ciekawe opowieści :)

Seria "Tappi i przyjaciele" to seria, która powstała dla młodszych czytelników. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od książki "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu". Ta książka ukazała się około dwóch lat temu i z powodu dużej ilości tekstu i małej ilości ilustracji przeznaczona jest dla starszych dzieciaków, powiedziałabym, że tak dla 9-10 letnich. 

Od tamtej pory powstały jeszcze dwie inne części dla starszych czytelników oraz cztery dla tych młodszych :) I właśnie dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam trzecią część z serii "Tappi i przyjaciele", która dedykowana jest dzieciaczkom od 4-6 lat, a ja powiem że z pewnością i 7, 8, 9 czy nawet 10-latkowie będą z tej lektury zadowoleni ;)

Tappi i jego przyjaciele przeżywają jak zwykle mnóstwo przeróżnych przygód. Tym razem poznamy dziesięć z nich. Przeczytamy o przygotowaniach do przyjęcia urodzinowego niedźwiedzia Brzuchacza i o tym jak Chichotek wymigiwał się od pomocy, a później było mu z tego powodu bardzo wstyd. Przeczytamy również o tym jak pewien malutki, nieśmiały skrzat Marchewka pokonuje olbrzymów w grę w piłkę.

 Przeczytamy także o tym jak nieładnie jest się przechwalać i jak głupio możemy się poczuć kiedy okażę się, że te przechwałki są zmyślone. Będzie także kilka słów o niebezpieczeństwie spowodowanym pośpiechem i roztrzepaniem czyli małą przestroga przed zabawami w wodzie. Dowiemy się także jak dobrze jest pomagać innym w potrzebie i jak ważna jest praca zespołowa...

To oczywiście tylko niektóre z zawartych tutaj opowiadań. Nie będę opisywała Wam wszystkiego, bo jeszcze odbiorę Wam frajdę z czytania, a tego byśmy na pewno nie chcieli ;) Powiem Wam tylko, że każda z tych historii jest bardzo ciekawa, zabawna, a także posiada jakiś ważny przekaz. Raz przekazuje dziecku, że nie wolno się wyśmiewać z innych, innym razem, że ważna jest praca zespołowa i wystarczy poprosić kogoś o pomoc, a wszystko stanie się od razu łatwiejsze...

Zarówno ja jak i mój synek już od dawna lubimy Tappiego, Chichotka, Brzuchacza, Paplaka, Śmigaczkę, Chrobotka, Grzebieluszka i całą wesołą gromadkę mieszkającą w Szepczącym Lesie czyli w bajkowej krainie pełnej przemiłych stworzonek. Po raz kolejny nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam nie tylko tę książkę, ale również całą serię przygód tej leśnej bandy ;)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)