8 czerwca 2014

Lilla Lou Travel





wydawnictwo: Lilla Lou
ilość stron: 32
format: 20,5x29,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 12,90 zł

Dziś nasz kolejny powód do dumy. Naprawdę wierzyć nam się nie chce, ze tyle wspaniałych książeczek posiada na czwartej stronie okładki logo naszego bloga. Wiemy, że wciąż się tym chwalimy, ale to silniejsze od nas. Radość nas rozpiera i tyle. I mamy nadzieję, że Wy cieszycie się z tego powodu razem z nami :)

Tym razem naszą patronacką książeczką nie jest opowiadanie, ani zbiór wierszy. Jest to szkicownik. Bardzo kreatywna lektura w sam raz dla małych projektantów. Tak się składa, że z Lilla Lou miałyśmy już kilkakrotnie do czynienia i nie miałyśmy powodu do narzekań. Nasze dzieciaczki mają w domach już kilka takich pięknych książeczek. Alicja od dawna bawi się w stylistkę i projektuje niezwykle wymyślne stroje. Natomiast Nikodem - jak to na mężczyznę przystało - znacznie bardziej woli roboty czy jakieś niesamowite pojazdy i dlatego Marta sięgnęła po męską odmianę tych szkicowników czyli Tilox.

Ale czy to ubrania, czy karoseria - tak czy inaczej Lilla Lou kojarzy nam się z kreatywną zabawą. Z rozwijaniem wyobraźni u naszych dzieci oraz z trenowaniem ich zdolności manualnych. No po prostu ze wszystkim co najlepsze, dlatego z tym większą przyjemnością polecamy Wam dziś ten oto zeszyt. Kolejny wspaniały pomysł wydawnictwa Lilla Lou skierowany głównie do dziewczynek. Choć oczywiście, jeśli chłopcy lubią bawić się w projektowanie ubrań, to jak najbardziej powinna im się ta książka spodobać. Według nas nie ma rzeczy tylko dziewczęcych lub tylko chłopięcych. Najważniejszy jest uśmiech malucha!

A co w zasadzie jest w tych szkicownikach Lilla Lou? Już Wam wyjaśniamy. Wewnątrz tej lektury znajdziemy zarys postaci - dziewcząt. Jest to jedynie kontur ciała w różnych pozycjach oraz twarzy. Brakuje im fryzur i odzieży. Nasze dziecko ma więc za zadanie dorysować postaciom włosy oraz zaprojektować jakiś ciekawy strój. Nie ma tu żadnych wytycznych, co gdzie powinno się znajdować lub jak wyglądać. Autorzy tej publikacji stawiają na kreatywność dzieci i ich wyobraźnię. Te lektury w żaden sposób nie wpływają na to co powstanie za chwilkę. 

Jednak w tej książeczce jest coś innego niż w tych, które dotychczas miałyśmy okazję poznać. A mianowicie - styl jaki książeczka reprezentuje. Dotychczasowe szkicowniki proponowały (nie narzucały) jakiś konkretny styl. Na przykład elegancji, hip hopu itp. I tutaj także przykładowe postacie są ubrane w konkretnym stylu. A jakim? No właśnie! Ta lektura prezentuje odzież kobiet rożnych narodowości! Jest tu na przykład indyjka w pięknym sari lub brazylijka z piórami na głowie. Dzieciaki zatem nie tylko się bawią, ale także czegoś nowego dowiadują :)

Te książeczki są wspaniałe. Na grzbiecie każdy z nich ma zszywki z taką wypukłością, dzięki której możemy wpinać zeszyty do segregatora. ( nie potrafię lepiej tego wyjaśnić). Strony, na których są gotowe już postacie mienią się pięknymi bawarami. Natomiast te  z postaciami do zabawy są ładnie wykonane, jaśniutko i na grubym papierze, tak by dzieło naszego brzdąca nie przebijało na odwrocie. Format jest wystarczająco duży, by zaszaleć, a naszkicowane dziewczęta przyjmują różne śliczne pozy dzięki czemu nasza zabawa nigdy nam się nie nudzi. Znacznie nudniej byłoby ubierać postacie, które wciąż stoją dokładnie tak samo.

I jeszcze jedna ciekawostka! Kupując ten zeszyt możemy pomóc chorym dzieciom. 1zł z każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazana fundacji PRZYLĄDEK NADZIEI, krtóra wraz z Martyną Wojciechowską  buduje klinikę dla dzieci cierpiących na raka! Tak więc zachęcamy do kupowania. Polecamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz