13 grudnia 2013

Jak kura zrobiła umywalkę. Szlaczki i znaczki


KURA ADELA

JOANNA KRZYŻANEK

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 24
format: 20,5x26 cm
rok wydania: 2013
cena: 6,00 zł

Tak jak w przypadku pierwszej części opowiadań o kurze Adeli tak i teraz przy kolejnej można dokupić do kompletu także książeczki z zadaniami. Są dwa rodzaje takie dla tych nieco młodszych dzieci czyli "Szlaczki i znaczki" oraz takie dla nieco starszych czyli "Piszę i liczę". Teraz chciałabym Wam przybliżyć te pierwsze, choć i o drugich także napiszę ;)

W środku znajdziemy oczywiście zadania do wykonania. Dziecku musi na przykład dokończyć fale na morzu, pokolorować nitki makaronu, dorysować wzorki na skrzydełkach motyli, wyciąć elementy po czym przykleić je w odpowiednie miejsce. Jest także szukanie różnic, kolorowanie według wzoru, rysowanie minek, rysowanie po śladzie, a na końcu jest także nauka pisania literek M m, W w, U u.

Są tutaj 24 strony świetnej zabawy. Choć moim zdaniem tych stron jest zdecydowanie za mało! Zadania te są rewelacyjne, ciekawe, bardzo różnorodne. Dziecko z pewnością polubi wesołą i jakże kolorową grafikę i  nawet możliwe, że do tego stopnia mu się spodoba, że wszystko rozwiąże za jednym zamachem, tak jak mój Nikodem ;) Stąd właśnie stwierdzenie, że moim zdaniem za mało jest tutaj stron. Zadania są tak fajne, że chce się ich więcej i więcej... 

A wydanie? Również nie mam do czego się tutaj przyczepić. Wszystko jest ładne, przejrzyste. Polecenia zapisane są w fajny sposób w chmurkach czyli wygląda to tak jakby bohaterowie książeczki opowiadali nam co należy zrobić. Strony są nawet dosyć grube, więc nie grożą nam raczej jakieś rozdarcia od za mocnego przyciśnięcia kredki czy ołówka czy też przebicia. No i do tego wszystkiego ta barwna i bardzo, bardzo zabawna grafika. Całość prezentuje się świetnie i jest to nie tylko nauka, ale zdecydowanie również i zabawa :)

Myślę jednak, że wiek z okładki czyli od 6 lat to wiek zawyżony. Dzieciaki teraz obowiązkowo chodzą do zerówki od 5 roku życia więc i wiek w tej książeczce spokojnie bym obniżyła. Nikodem bardzo dobrze radzi sobie z wypełnianiem tych zadań, w zerówce robi wiele podobnych, więc wie o co chodzi ;) Dlatego wierzcie mi, my uwielbiamy tą serię. Zarówno opowiadanie o kurze Adeli z książki "Jak kura zrobiła umywalkę" oraz zadania z tych książeczek są naszym zdaniem rewelacyjne :) 


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)