9 sierpnia 2013

Sezamkowy zakątek. Ulubione bajki.


Na posterunku

wydawnictwo: Media Serwice Zawada
ilość stron: 24
format: 22x22 cm
rok wydania: 2013
cena: 6,99 zł

Już kiedyś wspominałyśmy Wam o serii wydawnictwa Media Service Zawada z małym Elmo w roli głównej, czyli Sezamkowy Zakątek - Ulubione Bajki. I wiecie co? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Do tej serii stale dochodzą nowe ciekawe tytuły. Zatem możecie bez kłopotu powiększać swoją sezamkową kolekcję.

W nasze ręce wpadła cześć 10 pt. "Na posterunku". Tym razem nasz czerwony ulubieniec wybrał się na policję, by zgłosić zaginięcie małego pieska. Jeden z policjantów postanowił pomóc naszemu Elmo w potrzebie. Przy okazji tłumacząc mu czym zajmują się policjanci i jakie obowiązki na nich spoczywają. Elmo z wielkim zainteresowaniem śledził poczynania policjantów wierząc, że zdołają odnaleźć jego zgubę. Ale o tym czy im się uda na pewno przyjemniej będzie jak przeczytacie sami.

Jak już dobrze wiecie, moja córeczka bardzo lubi tego małego czerwonego przyjaciela. Chętnie ogląda jego przygody w telewizji więc i książeczki z nim w roli głównej są u nas mile widziane. Ta seria jest nie tylko ciekawa, ale także bardzo ładnie wydana. Na każdej stronie widnieją duże bardzo kolorowe ilustracje, które przyciągają uwagę małego czytelnika. A poza tym tekstu w tejże książeczce nie ma zbyt wiele. Zatem przeczytanie jej nie zajmie nam zbyt wiele czasu i nawet mały brzdąc nie znudzi się podczas słuchania tej opowieści.

Książeczki te są wydania zeszytowego zatem bez kłopotu możemy zabrać je ze sobą wszędzie. Jednocześnie jakość papieru jest na tyle wysoka by ta nasza lektura nie uległa zbyt szybko zniszczeniu. Przy normalnym użytkowaniu powinna nam posłużyć dość długo :) 

Elmo to mały ulubieniec każdego chyba dziecka. Jest słodki i wesoły. Ma mnóstwo przyjaciół i ciekawe przygody. Choć tak na prawdę nie są one jakieś nadzwyczajne, lecz bardzo naturalne i proste. Mogłyby sie przydarzyć każdemu. Chociażby zwykła przygoda na posterunku policji. Jednak nasze dzieciaki słuchają tych opowieści z zapartym tchem. Mają więc one coś w sobie. Nie ma co do tego wątpliwości.

Podobał mi się również fakt, że w tekście trudniejsze do zrozumienia wyrazy są zaznaczone czcionką w kolorze czerwonym. Wyjaśnienie ich znaczenia znajdziemy na końcu ksiązeczki. Dzięki temu nasze dziecko powiększy swój zasób sów. Myslę, że o bardzo fajny pomysł.

Ogólnie seria ta bardzo nam się podoba. Polecamy ją każdemu miłośnikowi Elmo i nie tylko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz