9 sierpnia 2013

Elmo na farmie


SEZAMKOWY ZAKĄTEK

wydawnictwo: Media Service Zawada
ilość stron: 32
format: 22,5x27 cm
rok wydania: 2013
cena: 9,99 zł

Niedawno wspominałam Wam, że Nikodem na niektóre bajki uważa się za "za dorosłego" jak on sam to nazywa. Jednak wspominała  Wam również niejednokrotnie, że uwielbia on wszelkiego rodzaju książeczki z zadaniami więc to co dzisiaj Wam zaprezentuje zachwyciło zarówno moje dziecko jak i mnie :)

Niewątpliwie każdy z Was wie dokładnie kim jest Elmo, co to jest Sezamkowy Zakątek czy też Ulica Sezamkowa jak to było, za moich młodszych czasów :) Dzisiaj chciałabym pokazać Wam książeczkę z zadaniami, w której głównymi bohaterami są właśnie różne Muppety. Ćwiczenia do rozwiązania są rozmaite. Łączenie kropek, kolorowanie, rysowanie po linii, liczenie, opowiadanie co znajduje się na obrazku, odnajdywanie rzeczy, numerowanie według kolejności, szukanie różnic, szlaczki, labirynt, a nawet puzzle do wycięcia. To wszystko, a nawet o wiele więcej znajdziecie właśnie w tej jednak książeczce...

Ale to, że zadań jest wiele i są tak ciekawe i różnorodne to nie jedyne plusy, które tutaj znajdziemy. Teraz pozachwycam się nad wydaniem tej zadaniówki. A jest ono naprawdę rewelacyjne! Ilustracje po prostu piękne. Takie kolorowe, takie zabawne, dziecięce, momentami takie gryzmołkowe. Podbiły moje serce :) 

Kartki natomiast są naprawdę grube, wykonane z mocnego papieru. Żadne kredki, długopisy i pisaki nie powinny być tej książce straszne :) Ale pochwalić muszę również czcionkę, ponieważ jest ona bardzo czytelna i na dodatek spora dzięki czemu nieco starsze dzieci z łatwością przeczytają sobie same polecenia...

Jak widzicie mnie ta pozycja zachwyciła i nie chodzi tutaj tylko o ładne i przyciągające wzrok wydania, ale także o zawartość tej książeczki. Jest ona bardzo ciekawa, różnorodna, zabawna, mądra i skłaniająca naze dziecko do wytężenia główki. A wszystko to tak zwana nauka przez zabawę, a w końcu to z pewnością wszystkie dzieci bardzo sobie cenią :) Dlatego gorąco polecam. Niby taka zwykła zadaniówka, a jednak zdecydowanie się wyróżnia. Jestem pewna, że fani Sezamkowego Zakatka będą zachwyceni :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)