24 września 2012

Mistrzyni majsterkowania


ANNA MAYER

wydawnictwo: BIS
ilość stron: 192
format: 20,5x20 cm
cena: 39 zł


Odkąd pamiętam w naszym domu wszystko wykonywaliśmy samodzielnie. Mój tata był tak zwaną złotą rączką. Nie potrzebowaliśmy żadnej pomocy przy różnego rodzaju remontach, bo tata potrafił wszystko. Od wymiany okien poprzez tapetowanie, kładzenie glazury, aż po naprawę cieknącego kranu. Tata był w naszym domu elektrykiem, malarzem, hydraulikiem itp. On nie tylko potrafił to wszystko zrobić, ale także lubił tego typu zajęcia.

Po taty śmierci wszystko stało się znacznie trudniejsze. Wiele pamiętałam z dzieciństwa i starałam się wciąż być samowystarczalna. Mimo to efekt mojej pracy był zupełnie inny niż sobie zaplanowałam. Wszystko przychodziło mi z trudem i byłam zaskoczona, gdyż pamiętałam z jaką łatwością te same czynności przychodziły mojemu tacie.

Gdy więc do naszego domu trafiła ta książka byłam zachwycona. Od razu przystąpiłam do lektury pochłaniając całą strona po stronie. Książka ta jest niesamowita. Porusza chyba każdy interesujący nas temat, a przy tym szczegółowe opisy i liczne ilustracje sprawiają, że to co dotąd było dla mnie czarną magią, teraz staje się dziecinnie łatwe.

Na początku książki dowiadujemy się jak proste może być majsterkowanie. Zapoznajemy się z poszczególnymi narzędziami oraz poznajemy różne sposoby jak dana pracę możemy sobie ułatwić. Do czego służą poszczególne przedmioty, kiedy warto z nich skorzystać itp. Potem przechodzimy do działania! Każdy rozdział dotyczy innego zagadnienia. W pierwszym jest odnawianie czyli nauka tapetowania, malowania, układania płytek, paneli podłogowych i wykładziny. Kolejny rozdział to naprawy czyni np. wymiana zamka w drzwiach, naprawa drzwi wewnętrznych, czyszczenie odpływu, naprawa kranu i wiele wiele innych. Następny rozdział opisuje jak w łatwy sposób możemy poradzić sobie z podstawowymi czynnościami jak zawieszenie obrazka na ścianie czy podłączenia lampki sufitowej.

Ta książka jest tak dokładna i ciekawa, że z jej pomocą na pewno poradzimy sobie ze wszystkim. Rożnego rodzaju porady i ciekawostki sprawiają, że podczas domowego majsterkowania nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Tutaj po raz pierwszy dowiedziałam się o co chodzi w tych wszystkich znaczkach widniejących na rolce tapety lub na przykład do czego służy fugówka.

Wiele ciekawostek, ważnych informacji lub porad jest wyróżnionych w tekście za pomocą wytłuszczonego tekstu lub umieszczone są w tabelkach lub ramkach. To znacznie ułatwia odnalezienie potrzebnych nam informacji i jednocześnie skraca czas pracy. Oprócz tego wiele wskazówek jest nie tylko dokładnie opisana, ale także zobrazowana krok po kroku. Nie muszę chyba powtarzać jak łatwa staje się praca z taką książka, prawda?

Musze przyznać, że się gając po "Mistrzynię majsterkowania" pomyślałam, że to książka idealna dla mnie. Ale okazuje się, że nie tylko. Z porad zawartych w książce korzystam nie tylko ja, ale i moje mama, koleżanki w pracy, znajome z przedszkola mojego dziecka, a także, co ciekawe, mój mąż. Mariusz stwierdził, że sam sporo się z niej nauczył i chętnie do niej zerka.

Cóż więc mogę powiedzieć? To książka warta swojej ceny, więc biegnijcie do księgarni, bo jestem pewna, że z pomocą tego poradnika majsterkowanie stanie się waszym hobby :)


4 komentarze:

 1. Super ! ja myślę że ta książka powinna być w biblioteczce każdej pani domu :-)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka użyteczna i przydatna w każdym momencie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytam juz o niej jedna recezje i jest genialna :) bym musiala ja kupic :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostałam tą książkę w prezencie i jest naprawdę rewelacyjna. Niezdecydowanym polecam zakup, na pewno nie będziecie żałować.

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)