8 czerwca 2012

Maluszkowo - w domu, w przedszkolu i na wsi


AGNIESZKA SOBICH

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 9
format: 12x13 cm
rok wydania: 2012
cena: 7,99 zł


Choć moje dziecko już dawno wyrosło z książeczek sztywno-stronnicowych to ta seria bardzo jej się spodobała. Gdy książeczki do nas trafiły, mała od razu kazała je sobie przeczytać. Są to jednak lektury dla bardzo małych dzieci i treści do czytanie jest w nich niewiele. Mimo to moje dziecko często je ogląda i opowiada mi co w nich jest udając, że je czyta.

A więc jak już się orientujecie, seria Maluchy to książeczki dla najmłodszych. Oprócz tego, że ich szata graficzna zachwycę nie tylko małe, ale i większe dzieci. Hm... w zasadzie dorosłych także, bo mnie również bardzo się podobają. To ich ogromnym plusem jest również ciekawa i dobrze znana naszym pociechom tematyka. Seria składa się z trzech części. Pierwsza to przygody dzieci w domu, druga w przedszkolu, a trzecie na wsi. Tekst w nich jest krótki i prosty. Nawet bardzo małe dzieci bez kłopotu zrozumieją czytane opowiadania. a piękne kolorowe ilustracje zachwycą każdego brzdąca i z pewnością zajmą je na długi czas.

Książeczki wykonane są bardzo solidnie. Sztywne kartki na pewno nie ulegną nawet starszym dzieciaczkom. Nie sposób ich zagiąć ani przerwać. Ogromnym plusem są także zaokrąglone rogi dzięki czemu są to bardzo bezpieczne lektury dla bardzo małych dzieciaczków.

Nie ukrywam, że ja jestem nimi zachwycona. Miałam już nie raz do czynienia z takimi książeczkami, a mimo to te wyjątkowo przypadły mi do gustu. Książeczki są pięknie wydane i dodatkowo poruszają ciekawe dla naszych pociech tematy. Az żałuje, że moja córeczka jest już taka duża, bo nie jest w stanie w pełni ich docenić.

Ta seria jest bardzo kolorowa i wesoła. Mogłybyśmy je oglądać bez końca. Do tego ich niewielkie gabaryty i waga sprawiają, że można je zabrać ze sobą wszędzie. Jak dla mnie super, polecam!


1 komentarz:

  1. No to już wiem, co kupić mojemu kuzynkowi na zbliżające się niedługo urodziny :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)