5 czerwca 2012

Literki Figielki


WIERSZYKI ORTOGRAFICZNE

AGNIESZKA MARIA STEFAŃSKA

wydawnictwo: WAM
ilość stron: 36
format: 20,5x19,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 10 zł


To jest książeczka, która idealnie nadaje się dla dzieci zaczynających przygodę ze szkołą, z nauką języka polskiego. Nie od dziś wiadomo, że nasz ojczysty język jest bardzo trudny, zawiera dużo liter, którym dzieciom ciężko wymówić, nie łatwo jest też zapamiętać kiedy piszemy ch, a kiedy h, kiedy rz, a kiedy ż itd...

W tej książeczce znajdziemy 17 krótkich, łamiących język wierszyków :) Kaidy z nich jest zabawny. Jestem pewna, że podczas czytania nie jedno dziecko będzie miało ubaw po pachy kiedy niektóre wyrazy zacznie przekręcać i czytać inaczej :)

Moim zdaniem wierszyki te są bardzo fajne. Ja przeczytałam je z przyjemnością, Nikodem natomiast często próbował po mnie powtarzać niektóre zdania, co kończyło się napadami śmiechu :)
W szkole zazwyczaj dobrze szło mi z ortografią i lubiłam ją. W dzieciństwie często miałam do czynienia z takimi wierszykami, zawsze mi się podobało takie czytanie zakręconych rymów i trudnych wyrazów :)

"Szlocha ręcznik na poręczy,
że go żółta szczotka dręczy.
Szczotka, czesząc z czół czupryny
wciąż zaczyna bez przyczyny.
Rękoczyny często wszczyna,
czochra, szczypie i docina.
Marszczy czasem czarne oczy
to się czepia, to się boczy..."


W tej książeczce oprócz śmiesznych, ciekawych wierszyków, znajdziemy jeszcze dużą czcionkę, co jest dodatkowym plusem, bardzo przydatnym dla dzieciaków rozpoczynających naukę czytania. Są tutaj również bardzo ładne, kolorowe ilustracje, dzięki którym książeczka jest bardziej atrakcyjna. Mimo, że jest ona w miękkiej oprawie, to nie ma to znaczenia, w niczym to nie przeszkadza, a może wręcz przeciwnie, jest dzięki temu bardziej poręczna ;)

Jestem pewna, że za jakiś czas Nikodem wyciągnie z czytania tych wierszyków korzyści :) Narazie mamy przy niej dużo śmiechu :)


3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. jeszcze raz bo gafę strzeliłam ;)
    wiem że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty więc pewnie poszukam tej książeczki dla mojego smyka, niedługo pierwszoklasisty :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)