5 czerwca 2012

Kwiatki - zagadki


BARBARA DERLICKA

wydawnictwo: WAM
ilość stron: 32
format: 15,5x23 cm
rok wydania: 2009
cena: 10,00 zł


Ta niepozorna, krótka książeczka kryje w sobie bardzo ciekawą i mądrą treść. Przyznam szczerze, że cieszyłam się z niej jak dziecko, choć wydawałoby się, że nie wyróżnia się ona niczym szczególnym pośród wielu podobnych publikacji.

A jednak. Kwiatki zagadki to taka mini nauka przyrody. W sam raz na wiosenne spacery!

W tej książce znajdziemy 30 krótkich wierszyków-zagadek. Każdy z nich dotyczy innego kwiatuszka, znanego nam z naszego najbliższego otoczenia. Jest tu bowiem mowa o różach, bzach, bratkach, mleczach i wielu wielu innych. Wierszyki są króciutkie i dość łatwe. A przy każdym z nich jest rysunek danej roślinki, więc maluch dzięki temu poznaje poszczególne kwiaty i uczy się ich nazw. Pewnie wiele z nich maluch zna doskonale z widzenia. Na inne nawet nie zwrócił uwagi. Znajdą się także i takie, które zobaczy po raz pierwszy.

Dodatkową atrakcją dla dziecka są naklejki dołączone do książeczki. Na każdej z nich widniej rysuneczek kwiatuszka i jego nazwa. Dzięki nim zabawa jest jeszcze ciekawsza. Maluch ma za zadanie odgadnąć o jakim kwiatuszku czytamy w danym momencie, a następnie odnaleźć odpowiednią naklejkę i przykleić ją w miejscu tytułu wierszyka. 

"Małe kępki pachną mocno.
Na liliowo kwitną wiosną.
Kwiat nadaje się na wianki.
Nosi nazwę... ......."

Zabawa w odgadywanie nazw kwiatów bardzo spodobała się mojej córeczce. Choć wielu z nich nie znała, zagadkowa forma wierszyków bardzo jej się spodobała, a możliwość zabawy z naklejkami jeszcze bardziej zachęcała do lektury. 

Teraz wszystkie naklejki są już na miejscu a mimo to książeczka stale nam towarzyszy w ciągu dnia. Moje dziecko zapamiętało już większość zawartych w książeczce kwiatów i cieszy się, gdy uda jej się prawidłowo odpowiedzieć na zagadkę. Dzięki temu utrwala sobie już poznane nazwy i uczy się kolejnych :)

To miła odmiana i fajna nauka, dzięki której jestem pewna, moje dziecko będzie bezbłędnie rozpoznawać napotkane na swojej drodze roślinki. 

Książeczka jest krótka ale treściwa. Ma też niezwykle barwna szatę graficzną co również bardzo nam się podoba. Polecamy!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)