20 czerwca 2012

Jak narysować Mikołaja?


PIETRUSZKA I MURZYN

wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
ilość stron: 24
format: 21x21 cm
rok wydania: 2012
cena: 11,90 zł
 

Oj, wiem... bardzo na czasie post. Środek lata, a ja będę pisać o instrukcji jak narysować Świętego Mikołaja :) No cóż... Może to i dziwne, ale nie piszę o tym, byśmy już teraz zaczynali przedświąteczną gorączkę, tylko dlatego, że to kolejna bardzo fajna pozycja  z serii "Jak narysować", którą według mnie warto Wam polecić :)

Ten sympatyczny staruszek kojarzy nam się oczywiście z Bożym Narodzeniem. Nic więc dziwnego zresztą, bo to przecież on spełnia marzenia naszych brzdąców w ten jeden jedyny dzień roku. Ale to nie oznacza, że w inne dni mamy o nim zapomnieć!

Kilka dni temu do naszego domu trafiła książeczka z serii "Jak narysować", o których pisałyśmy już wielokrotnie. Tym razem tematem książeczki jest właśnie Mikołaj. I choć na dworze jest ciepło, a na niebie świeci (zazwyczaj) słoneczko Nikodem bardzo się ucieszył z tego prezentu. Najpierw przyglądał mu się z uwagą po czym ochoczo zabrał się za kredki. Mały starał się odtworzyć postać Mikołaja w każdym szczególe. Wskazówki żyrafki Grażynki były bardzo pomocne a ptaszek jak zwykle urozmaicał mu zabawę swoimi komentarzami. Nikuś pilnie studiował każdą stronę i... Mikołaj wyszedł naprawdę całkiem nie źle! Jestem pewna, że do Gwiazdki jego umiejętności znacznie się poprawią i Mikołaj narysowany na najbliższe Boże Narodzenie będzie perfekcyjny!

Seria "Jak narysować" cieszy się u nas ogromnym uznaniem. Moje dziecko z wielkim entuzjazmem uczy się rysować kolejne postacie i choć rezultat jego zmagań jest różny, widzę, że mały jest z siebie bardzo dumny. Książeczki uczą go cierpliwości i systematyczności, sprawiają, że synek jest bardzo skoncentrowany na tym co robi. A rożnego rodzaju linie, dzięki którym powstają te niezwykłe dzieła sztuki sprawiają, że maluch ćwiczy rączkę podobnie jak przy rysowaniu szlaczków. Jestem pewna, że to fantastyczna nauka przez zabawę. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)