30 maja 2012

Sposób na Elfa


MARCIN PAŁASZ

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 216
format: 13,5x19,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 16,11 zł


Dzisiaj książka dla osób lubiących psy. Książka opowiadana z dwóch punktów widzenia. Właściciela oraz jego pupila.

Bohaterami w tej opowieści są Duży czyli tata, młody czyli syn oraz Elf czyli ich psiak.
Duży wraz z Młodym postanawiają zabrać ze schroniska psa. Od razu zakochują się w Elfie. Kiedy trafi on do ich domu jest strasznie przestraszony, jednak dosyć szybko oswaja się z nowymi właścicielami, albo raczej to on oswaja sobie swoich nowych ludzi, jak to on zawsze twierdzi :) Elf jest niezwykle mądrym psem, potrafi wytropić zaginione spodenki, uciec przed dzikiem, złapać złodzieja, ale w niektórych sytuacjach jest tak zabawny, że Duży wraz z Młodym kulają się ze śmiechu :)

Okazuje się, że człowiek i pies niektóre sytuacje odbierają zupełnie inaczej, a niektóre przedmioty codziennego użytku według psa są śmiertelnie niebezpieczne - "przyczajony plecak", "złowrogie Nunchaku", "przerażająca, szeleszcząca reklamówka", "wygłodniała deska klozetowa", "obłąkana, wirująca pralka", "straszliwy kapelusz"... Przed tymi wszystkimi przedmiotami Elf bronił swoich ludzi, tak mu się przynajmniej wydawało :) Oni natomiast mieli ubaw po pachy...

Książeczka ta jest bardzo zabawna, w niektórych momentach nawet ja wybuchałam śmiechem :) Rewelacyjne są kawałki tekstu gdzie pies opowiada jakąś historię tak jak on ją widział i odczuwał. Czytając ma się wrażanie jakby to naprawdę on wyrażał swoje zdanie. Na dodatek znajdziemy w niej sporo różnych, fajnych ilustracji, dzięki czemu książka na pewno wyda się młodemu czytelnikowi jeszcze bardziej interesująca.

Jest to naprawdę bardzo ciekawe opowiadanie o przyjaźni i miłości człowieka do psa oraz psa do człowieka. Ani Duży, ani Młody, ani tym bardziej Elf nie mają okazji, aby się nudzić, ciągle coś się dzieje... Spotykają ich fajne przygody, dzięki czemu książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem.

Jestem pewna, że przypadnie ona do gustu każdemu młodemu człowiekowi. Wybuchy śmiechu są przy niej gwarantowane  :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)