31 maja 2012

Kto zna odpowiedź?


WIELKA KSIĘGA WIEDZY

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 351
format: 23x27 cm
rok wydania: 2010
cena: 61,95 zł  45,00 złDzisiaj napiszę Wam parę słów o pewnej wielkiej księdze pełnej niesamowitych informacji i wiedzy :)

Jest to książka od początku do końca wypełniona pytaniami, odpowiedziami, ciekawostkami, szczegółowymi opisami, eksperymentami oraz tłumaczeniami trudniejszych wyrazów :)

Podzielona jest na osiem głównych działów:
- Planeta Ziemia we wszechswiecie
- Cenne środowisko dookoła nas
- Siły natury i ich wykorzystanie
- Wyruszamy w świat
- Tak funkcjonuje człowiek
- Żyjemy wspólnie
- W jaki sposób porozumiewamy się
- Historia - nauczycielka życia

W każdym z tych rozdziałów znajdziemy mnóstwo zagadnień i ogromny zasób wiedzy... Każde z zagadnień jest na początku opisane, następnie znajdziemy pytania oraz odpowiedzi na nie. Dodatkowo w niebieskich ramkach znajdują się różne ciekawostki "czy wiesz, że...", natomiast w pomarańczowych ramkach "odkrywca" są opisane fajne eksperymenty, które z łatwością dziecko może wykonać samo, z przyjaciółmi lub z pomocą rodziców. Wspomnieć muszę, ze eksperymenty te znajdują się na co drugiej stronie, więc jest ich naprawdę bardzo wiele :)
Całość dopełniają świetne zdjęcia oraz obrazki wspaniale przedstawiające wszystko to o czym możemy przeczytać w tej książce.
Podczas czytania i przeglądania jej cały czas towarzyszy nam wszystko wiedzący profesor Omnibus :)

Zapomniałabym wspomnieć, że na końcu każdego rozdziału znajdują się zadania do rozwiązania przez dziecko. Dotyczą one oczywiście tego co w danym dziale przeczytaliśmy.
Na końcu znajdziemy również dwie mapy świata, słowniczek w którym zawarte są tłumaczenia wszystkich trudniejszych wyrazów oraz kilkustronicowy skorowidz dzięki któremu bez problemu znajdziemy zagadnienia, które nas w danym momencie interesują.

Cóż ja mogę napisać... Jestem tą książką zachwycona :) Jest to ogromna, a raczej obszerna encyklopedia pełna wspaniałej wiedzy.
Od zawsze lubiłam i nadal lubię takie książki. moją encyklopedię, którą dostałam na Komunię trzymam do dzisiaj. Oglądałam ją już tysiące razy i jest już trochę poniszczona. Teraz mam nową, którą z przyjemnością przeczytam całą, od deski do deski ;)

W przyszłości oczywiście otrzyma ją Nikodem, mam nadzieję, że będzie zadowolony z niej równie mocno jak ja :)

Także sami widzicie, nie jest to książka tylko dla dzieci. Również dorośli mogą po nią sięgnąć i dowiedzieć się z niej bardzo wielu ciekawych rzeczy :) Ja napewno często będę do niej zaglądała i poszerzała swoją wiedzę :)

Gorąco polecam, naprawdę jest warta swojej ceny :)


2 komentarze:

  1. Ooo... Patryk byłby z tej książeczki zadowolony:)))

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)