17 kwietnia 2012

Moje 4 urodziny


DOROTA SKWARK

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 68
format: 16x16 cm
rok wydania: 2007
cena: 3,15 zł


Jest to malutki albumik połączony z przesympatycznym opowiadaniem.

Pierwsze kilka stron przeznaczonych jest do wpisania daty, miejsca, godziny urodzin dziecka. Następnie należy wpisać wagę i wzrost w dniu urodzenia oraz w dniu czwartych urodzin.
Są również miejsca na wklejenie zdjęć dziecka jako noworodka i jako czterolatka.

Dalej znajdziemy opowiadanie o słoniku Bąbelki, który właśnie skończył cztery lata i wydaje mu się, że jest już duży... Wystarczająco duży, aby wyruszyć samemu zwiedzać świat.
Obraża się na inne zwierzęta, które próbują przemówić mu do rozsądku. Jednak kiedy spotyka go ogromne niebezpieczeństwo, a zwierzaki mu pomagają, jest on im bardzo wdzięczny.
Mały Bąbelek zrozumiał, że cztery latka to nie jest odpowiedni wiek na samodzielne poznawanie świata i że rodzice są bardzo potrzebni :)

Na kilku ostatnich stronach książeczki znajdziemy jeszcze trochę miejsca na wklejenie zdjęcia tortu oraz zdjęć z przyjęcia urodzinowego. jest też miejsce na wypisanie listy gości oraz listy otrzymanych prezentów.

Jak widzicie jest to bardzo fajne połączenie pamiątkowego albumu z ładnym i pouczającym opowiadaniem. Dzięki niemu mały 4-latek na pewno zrozumie, że nie jest jeszcze na tyle duży, aby nie potrzebować rodziców...

Ta mała książeczka bardzo mi się spodobała. 
Mój synek już niedługo skończy cztery latka dlatego jest ona u nas jak najbardziej na czasie :)
Ze względu na to, że nie mamy pamiątkowego albumu założonego po narodzinach Nikusia, ten będzie dla nas chociaż taką małą jego namiastką :)

Myślę, że książka ta idealnie nadaje się jako prezencik dla jakiegoś "dużego" czterolatka :)Będzie ona wspaniałą pamiątką na przyszłość :)


Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa JEDNOŚĆ, serdecznie dziękuję :)

1 komentarz:

  1. O, to dla mojej córci, bo w czerwcu bedzie kończyła 4 latka:) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)