17 kwietnia 2012

Figurkowe zabawy


wydawnictwo: CzuCzu
format: 20x2,5x13,5 cm
data premiery: 21 marzec 2012
cena: 9,90 zł


O tych zestawach już raz wspominałyśmy. "Figurkowe zabawy" to bowiem seria 8 rożnych wesołych zestawów. Oprócz tych wymienionych poprzednio znajdziemy także: na polanie, przygoda na wsi, tajemniczy las i w gospodarstwie.

Podobnie jak poprzednio w tych pudełeczkach także znajdziemy postać Czuczu oraz kilka innych zwierzątek, które z jednej strony są już pokolorowane, a z drugiej nasz maluch musi to zrobić samodzielnie. Potem wystarczy jedynie wypchnąć poszczególne elementy i złożyć. A wśród zwierzaków z tych zestawów najdziemy skocznego, zwinnego i szybkiego konika, różowiutką, wesołą i pulchniutką świnkę, łaciatą, śmieszną i muczącą krówkę, żółciutkie śmieszne i głośne dwie kaczuszki, dumnego, bacznego i kolorowego indyka, małe, pierzaste i kochane dwie kruki, puchatą, mądrą i spokojną sowę, sprytnego, śmiesznego i uśmiechniętego lista , rudą, zwinną i milutką wiewiórkę, dzikiego, szybkiego i śmiesznego dzika, milutkiego potężnego brunatnego misia oraz dużego, silnego, brodatego żubra. Oczywiście w każdym jest także kolorowe tło, które w sam raz pasuje do postaci znajdujących się w danym zestawie. Nadaje się ono świetnie do odgrywania różnego rodzaju scenek, a poza tym są na nich krótkie, ciekawe zagadki do odgadnięcia przez nasze dzieciaczki. Np.:

"Jestem dużym zwierzem,
Grube futro mam,
Chodzę wolno, prycham, sapię,
Puszczę dobrze znam."

Nasze pociechy słuchając tej krótkiej rymowanki mają za zadanie dopasować do niego właściwe zwierzątko. 

Na każdym z pudełek widnieje informacja, że zabawy wewnątrz są przeznaczone dla dzieci od 1 roku do 3 lat. Fakt, stopień trudności wykonywanych zadań jest idealnie dopasowany do takich brzdąców, jednak jest to zabawa, którą z ogromną przyjemnością wykonują także starsze dzieci. Nasze maluchy są tu najlepszym przykładem. Zarówno Nikodem jak i Alicja z przyjemnością kolorowały zwierzaki, a potem w skupieniu tworzyły z nich przestrzenne figurki. Po skończonej pracy wystarczyło jedynie ruszyć swoją wyobraźnią i tych kilka postaci natychmiast wyruszyło na wyprawę po zaśnieżonym lesie bądź oprowadzały nasze dzieci po swoim gospodarstwie :)

Dodam także, że szablony znajdujące się w zestawach świetnie nadają się do odrysowania danych kształtów na kartce, dzięki czemu możemy stworzyć znacznie więcej tych zwierzaczków i nasza zabawa może być jeszcze ciekawsza!

Nasze zestawy stoją sobie na parapecie okna w pokojach dzieciaczków. Oprócz tego, że są w zasięgu ręki maluchów, które często i chętnie po nie sięgają, stanowią także piękną ozdobę :)

Za te fantastyczne zestawy dziękujemy serdecznie wydawnictwu CZUCZU :)

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)