11 marca 2012

Miłość jest...


TOMASZ KRUCZEK

wydawnictwo: Vocatio
ilość stron: 184
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 24,90 złMiłość jest to zbiór bardzo mądrych i wartościowych opowiadań. Bohaterowie poszczególnych historii poprzez swoje postępowanie pokazują nam jak istotne jest kierowanie się w życiu miłością. Bo jest to niezwykle czyste i wyjątkowe uczucie.

Każde z opowiadań jest zupełnie inne. Dotyczy zupełnie innych osób i innych sytuacji. Jednak każde z nich mówi o miłości do bliźniego. O tym, że w życiu warto kierować się sercem. 


Czytamy tu o dziewczynce, która bała się przyznać rodzicom, że ma problemy w szkole lub o chłopcu, któremu dokuczali koledzy. O siostrze, która sprzedała wszystkie swoje rzeczy by oddać pieniądze na leczenie brata, o starszej i młodszej siostrze, o przygodzie na biwaku i wiele wiele innych. Więc są to historie, które mogłyby się przydarzyć każdemu z nas. I w każdej z nich znajdziemy wspaniałe przykłady jak warto postępować. Jak istotne jest, by wsłuchiwać się w swoje uczucia a nie mysleć wyłącznie o sobie. 

To książka dla dzieci w każdym wieku. Zresztą nie jeden dorosły powinien również po nią sięgną, bo książka poprzez przytoczone przykłady daje naprawdę wiele do myślenia. Gdyby tak każdy człowiek kierował się "Hymnem do miłości", życie byłoby dużo piękniejsze.

"Miłość cierpliwa jest,
             i łaskawa.

Miłość nie zazdrości,
            nie szuka poklasku,
            nie unosi się dumą.
            Nie zachowuje się nieprzyzwoicie,
            nie szuka własnych korzyści.
            Nie unosi się gniewem,
            krzywd nie pamięta.
            Nie cieszy się z niesprawiedliwości,
            lecz współweseli się prawdą.
            Wszystko znosi,
            na wszystkim polega,
            we wszystkim pokłada nadzieję,
            wszystko przetrwa.
Miłość nigdy nie ustaje!"
1 Kor 13, 1-8a

Miłość jest to książka , którą przeczytałam z wielką przyjemnością, a teraz czytam ją od początku z moim dzieckiem. Myślę, że te opowiadania  mogą nauczyć Alicje wszystkiego co najlepsze. Więc im wcześniej zaczniemy - tym lepiej.


Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa VOCATIO, dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)