12 stycznia 2012

Wszystko co można zrobić z papieru


ANIELA CHOLEWIŃSKA-SZKOLIK

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 96
format: 21x27 cm
rok wydania: 2010
cena: 22,41 zł


Bardzo fajny poradnik dla każdego malucha i jego opiekuna.


Pomysły podzielona są na kilka kategorii: kartki na różne okazje, papierowe ozdoby, domowy teatrzyk oraz kartki i dekoracje na Boże Narodzenie.


Ta książka jest pełna pomysłów i różnorodnych technik. Przykłady z książki są bardzo ciekawe i jednocześnie bardzo dokładnie opisane. Więc maluchy z całą pewnością nie będą miały kłopotu by wykonać poszczególne prace. Młodsze dzieci oczywiście z naszą pomocą, ale muszę przyznać, że wiele pomysłów jest na tyle prostych, że pomoc rodzica byłaby w tych przypadkach niewielka.

Książka jest bardzo kolorowa i wesoła. Zaproponowane pomysły do prac plastycznych świetnie nadają się zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Przykłady mogą być także fajnym przykładem do aktywnego spędzenia czasu w domu z dzieckiem oraz źródłem inspiracji do fantastycznej zabawy.


Jestem pewna, że książka spodoba się każdemu. I małe i duże dzieci chętnie do niej zajrzą, a dla rodziców stanie się skarbczykiem ciekawych pomysłów.


Tego typu książki rozbudzają u dziecka ciekawość, kreatywność oraz rozwijają zdolności manualne. Zresztą nie znam dziecka, które wraz z rodzicem ni lubiłoby tworzyć coś z niczego. Pokażmy zatem naszym szkrabom, że papier nie służy wyłącznie do rysowania i malowania. Że jeśli chcemy możemy wyczarować z niego coś wyjątkowego.

Za możliwość zrecenzowania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu ZIELONA SOWA. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)