28 grudnia 2011

Pozłacana rybka


BARBARA KOSMOWSKA

wydawnictwo: Stentor
ilość stron: 168
format: 12,5x19,5 cm
rok wydania: 2007
cena: 14,70 zł


Tę książkę skończyłam czytać dokładnie przed chwilką i jeszcze mam ciarki na plecach.

Właściwie skusiłam się na jej przeczytanie, gdy dowiedziałam się o licznych nagrodach, które otrzymała. Chciałam sprawdzić, czy zgadzam się z jurorami :) I nie zawiodłam się.

Książka Pozłacana rybka jest niesamowita. To pierwsze co przychodzi mi do głowy.

Konkurs Literacki im. A Lindgren
To historia dziewczyny, która jest w okresie dorastania, a życie nie ułatwia jej tego czasu. Alicja przede wszystkim musi uporać się z rozwodem rodziców, nową żoną taty, nowym bratem i jego ciążka chorobą. Oprócz tego jak każda nastolatka przeżywa pierwszą miłość, walczy o przyjaźń, stara się ogarnąć otaczający ją świat...

Książka ma wiele wątków, w którym każdy jest niezwykle istotny. Książka jest o miłości, przyjaźni, oddaniu, tęsknocie, chorobie, cierpieniu, zazdrości, odpowiedzialności... oj mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Przeczytałam całą w jeden wieczór. Wywołała we mnie tak wiele emocji, że nie potrafię nawet uporządkować swoich myśli.

Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu literackiego autorki. Uważam, że ta książka to niezwykle wartościowa pozycja w każdej domowej biblioteczce. Polecam ją nie tylko nastolatkom. Myślę, że ich rodzice również się nie zawiodą.

Książkę recenzowałam dzięki wydawnictwu STENTOR, dziękuję :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)