19 grudnia 2011

Miś Byś i przyjaciele

 
GRETA CAROLAT, SUSANNE MAIS

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 88
format: 21,5x28 cm
rok wydania: 2011
cena: 22 zł


Jest to książeczka o małym i bardzo niesfornym misiu Bysiu. Ten sympatyczny niedźwiadek wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wiele wspaniałych przygód.


Książeczka zawiera trzy historyjki. Każda z nich opowiada o sytuacjach bardzo bliskich dla naszych maluchów.


W pierwszej nasz Miś jest małym chytrusem. Nie chce się niczym dzielić ze swoim przyjacielem. Wszystko jest jego! A do tego za każdym razem chce właśnie tę zabawkę, którą bawi się jego kolega. Oczywiście nie zdradzę Wam zakończenia tej opowieści, ale dodam, że ta historia w bardzo prosty sposób uczy dzieci jak ważne jest nie być samolubnym. A dzielenie się z innymi może być naprawdę fajne.

Drugie opowiadanie jest o tym, jak nasz mały miś nie chce umyć główki. Choć powiem, bo ma na czubku wielką plamę pysznego, lepkiego miodku. Oj, długo mu się zeszło zanim zrozumiał, że mycie głowy to nic strasznego.

W trzeciej historyjce większą uwagę skupiamy na przyjacielu naszego misia, któremu... rusza się ząb! Potem oczywiście ząbek mu wypada, a nasz maluch zdobywa wiedzę o kolejnym nieuniknionym wydarzeniem w jego życiu.

Te bajeczki są naprawdę super. Świetnie napisane i przepięknie zilustrowane. Choć czytania jest dość sporo wcale się tego nie odczuwa. To kolejna książeczka, którą jestem oczarowana i gorąco wszystkim polecam!

Za możliwość zrecenzowania tek książki przepięknie dziękuję wydawnictwu JEDNOŚĆ :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)