21 grudnia 2011

Dzieci gotują. Pikniki

 
GÓRSKA AGNIESZKA
 
wydawnictwo: DEMART
ilość stron: 88
format: 21x30 cm
rok wydania: 2009
cena: 10,40 zł


Dzieci gotują to po prostu książka kucharska dla najmłodszych. W nasze ręce wpadła część przeznaczona na organizowanie pikników.

Już na samym początku mamy okazję poznać piknikowy regulamin. Czyli wszystko co wolno, a czego nie powinno się robić wybierając się na posiłek pod chmurką. Kolorowe ilustracje prezentują wszystko co może nam się przydać. Oj, nie ma co ukrywać. Z piknikowym ABC na pewno nic nie umknie naszej uwadze. 

A później? To już pozostaje nam tylko gotowanie. W tej książce znajdziemy bowiem cała masę fantastycznych przepisów idealnych na piknik. Przy każdym wymieniona jest ilość porcji jaka wykonamy z podanej ilości produktów, czas przygotowania oraz stopień trudności zrobienia potrawy. 

Na marginesie jest wiele różnych uwag i porad jak ów danie przygotować, jak podać i z czym. Na początku zawsze są wymienione produkty, oraz przybory kuchenne niezbędne do jej zrobienia. A cały sposób przygotowania jest dokładnie zilustrowany i opisany. Krok po kroku.

Książka zachęca dziecko do zabawy licznymi bardzo kolorowymi ilustracjami. A krótkie i wesołe opowiadanie przeprowadza nas od przepisu do przepisu przez całą książkę. Poza tym czytając je dajemy się wciągnąć w ten piknikowy klimat. Poznajemy różne ciekawe pomysły na spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Na samym końcu naszej książki kucharskiej jest zdradzona tajemnica udanych pikników :P Bo przecież tak niewiele potrzeba, by czas spędzony na świeżym powietrzu był dla nas fantastyczną zabawą i wypoczynkiem. Wystarczy tylko dać się wciągnąć w ten klimat i dołożyć wszelkich starań, by nasz piknik wyglądał apetycznie i zachęcająco. 
Ta książka nadaje się zarówno dla maluchów, które z miłą chęcią oglądają wszystkie kolorowe rysunki i ilustracje. Chętnie słuchają opowiadania i z wielkim zapałem uczestniczą we wszelkich przygotowaniach do pikniku. A także dla starszych dzieci, które z całą pewnością znajdą tu wiele ciekawych przepisów, z którymi świetnie sobie poradzą.

Ta część serii dzieci gotują to fantastyczny sposób na spędzenie czasu razem, na wspólna zabawę i rodzinne spotkania. To jeden wielki przepis na bardzo udany piknik.

Książkę recenzowałam dzięki wydawnictwu DEMART, serdecznie dziękuję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)