24 listopada 2011

Piękne polskie bajki


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Siedmioróg
ilość stron: 112
format: 17x24 cm
rok wydania: 2011
cena: 14,99 zł


Jest to zbiór bajek napisanych przez polskich autorów: Marię Konopnicką, Marię Kownacką, Basię Badowską, Ewę Mirkowską i Katarzynę Najman. 

Te książka, to głównie klasyka. Znajdziemy w niej takie utwory jak "Jak to z lnem było", "Pan Twardowski" czy "Na jagody". Ale oprócz tego,  znajdziemy w niej mniej znane bajeczki, np. "Kichający strach na wróble" lub "Zakochany Pióropusz"... 

Ogólnie książka jest bardzo fajna. Ma przepiękne kolorowe ilustracje, które bardzo przyciągają małego czytelnika. Moje dziecko zanim zaczęłyśmy w ogóle tę książkę czytać przewertowało ją kilkakrotnie. Ala zatrzymywała się przy każdym rysunku bardzo dokładnie ją studiując. A wierzcie mi, naprawdę jest na co popatrzeć. 

No i treść... Niektóre z tych bajeczek są jeszcze za mądre dla mojej czterolatki, inne idealnie dopasowane do jej wieku. Alicja upodobała sobie historię o psotnym źrebaczku i kazała ja sobie czytać kilka razy. 

Poza tym ja jako mama uważam, że jest to bardzo wartościowa książka i cieszę, się, że mamy ją w domu :)

Za możliwość recenzowania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu SIEDMIORÓG ;)

2 komentarze:

 1. Zdecydowanie Patryczek by się ucieszył:)). Jak będzie okazja, chętnie kupię tę książkę:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomość jest wysłana w celach informacyjnych, jeżeli uznasz ją za spam – usuń.
  Witaj, już nie długo rozstrzygnięcie naszego konkursu, jednak wciąż masz szansę , aby się zgłosić, napisać notkę i wygrać 500 zł dla swojej pociechy! Więcej na: http://akuku-akuku.blogspot.com/2011/09/konkurs.html . Polecamy i zapraszamy ;)

  Zespół Akuku

  ps. Ksiązka warta uwagi, czytałam ją swemu bratankowi, naprawdę fajna, prosta i tak jak piszesz, ilustracje ciekawią bobasa ;p

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)