26 kwietnia 2018

Zrób to krok po kroku


CLARA LIDSTROM, ANNAKARIN NYBERG

wydawnictwo: Zakamarki
ilość stron: 52
format: 20x24,5 cm
rok wydania: 2018
dostępna: TUTAJ

Książek typu zrób to sam mamy w domu już kilka. Naprawdę bardzo je lubię. To niesamowite jak z kilku zwykłych zbędnych przedmiotów możemy stworzyć coś nowego i co najważniejsze - przydatnego. Czasem są to jakieś ozdoby, czasem zabawki, a jeszcze innym razem - "domowe przydasie". Dzięki kilku prostym radom możemy tanim kosztem zmienić wygląd naszego mieszkania lub sprawić radość naszym pociechom. A zresztą, co ja Wam będę pisać tak oczywiste rzeczy. Sami chyba wiecie, jak fajne są takie książki. One doradzają, wskazują jak czegoś dokonać oraz inspirują do dalszego, kreatywnego działania. Są świetne! 

I tak pokażę Wam dziś kolejną książeczkę tego typu. Poradnik jak wykonać kilka ciekawych rzeczy w naprawdę prosty, nieskomplikowany sposób. W tym przypadku wszystkie te przedmioty są dla dzieci. Mamy tu zabawki i przedmioty do dziecięcego pokoiku. A najlepsze jest to, że wszystko to nasze pociechy wykonają zupełnie same. No może z naprawdę drobną nasza pomocą. Ale ogólnie nie są to jakieś trudne rzeczy. Nie wymagają od naszych brzdąców super umiejętności czy niezwykłego talentu. Są to takie rzeczy, które bez względu na to jak wykonane sprawią im nie mało radości. I takie poczucie, że robią coś ważnego, coś potrzebnego. Fajnie tak. Podoba mi się :)

I tak w tej oto niepozornej książeczce dowiemy się jak wykonać szczudła, skarbonkę i lampkę na stolik. Zobaczymy, że zakładka do książki lub słoik na drobiazgi wcale nie musi być nudny. Dowiemy się jak może wyglądać nasz kącik przypominajkowy lub stojak na przybory do pisania. Ogólnie pomysłów nie ma tu może zbyt wiele, ale na pewno są ciekawe i inspirujące. Tak porcja pomysłów na pewno sprawi, że szybko uruchomimy naszą kreatywność i wkrótce sami zaczniemy sypać jak z rękawa nowymi pomysłami na dziecięce przydasie. U nas przynajmniej tak to właśnie zawsze działa. Najpierw trzymamy się instrukcji z książek, a potem nasza wyobraźnia sama podpowiada nam kolejne prace.

Książka Zrób to krok po kroku jest wykonana bardzo solidnie. Przede wszystkim ma twardą okładkę. Strony wewnątrz są grube i sztywne. Do tego jeszcze całość jest wszyta w okładkę, a nie posklejana, dzięki czemu nasza książeczka przetrwa chyba wszystko. Grafika jest prosta i utrzymana w stonowanych kolorach. Takie lektury trochę przypominają mi moje dzieciństwo. Wiecie Adam Słodowy itp. Strony są lekko pożółkłe i chropowate. Zdjęcia mają takie przygaszone, powiedziałabym nawet lekko poszarzałe kolory. W sumie jak ktoś lubi takie klimaty, to tutaj będzie zachwycony. Fajnie to wygląda. Tutaj nawet czcionka utrzymana jest w takim klimacie. Jest taka lekko toporna i kanciasta. Nie umiem tego dokładniej opisać, ale mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli. Wszystko fajnie ze sobą gra.

Podsumowując ten niewielki poradnik na pewno przyda się każdemu małemu majsterkowiczowi. Przykłady prac plastycznych są tutaj ciekawe i co najważniejsze - bardzo różnorodne. Począwszy od tych bardzo praktycznych jak na przykład torba czy sznurowadła, po nieco zwariowane i zabawne, jak chociażby skrzynka pocztowa. U nas w domu lektura ta spotkała się z naprawdę ciepłym przyjęciem. Alicja lubi takie kombinowanie i tworzenie wszystkiego własnoręcznie. A Natalka lubi wszystko to co starsza siostra, więc gdy tylko poradnik ten wpadł w ich ręce zaczęła się zabawa.

Dzięki tej lekturze zyskaliśmy na przykład nowy zegar zabawkę, dzięki któremu uczymy mojego małego brzdąca cierpliwości. Wystarczy pokazać małej jak będzie wyglądać zegarek w momencie kiedy dostanie deserek i męczenie o niego wcześniej znika. Moje dziecko zamiast co chwilkę dopytywać kiedy to nastąpi, po prostu porównuje zegar w kuchni z u stawieniem na zegarze zabawce. I cierpliwie czeka na ten moment. Rewelacja, prawda??Tak więc nie pozostaje mi już nic innego jak tylko polecić wam tę lekturę. Według mnie jest ciekawa. Można w niej znaleźć naprawdę fajne pomysły. Jestem przekonana, że każdy coś tam sobie upatrzy. Koniecznie się z nią zapoznajcie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)