18 kwietnia 2018

Koala, który się trzymał


RACHEL BRIGHT

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 32
format: 25x29 cm
rok wydania: 2017
dostępna: TUTAJ

Dopiero co opowiadałam Wam o książce "Mysz, która chciała być lwem". Jeśli czytaliście poprzednią recenzję to z pewnością wiecie już, że byłam tamtą książką zachwycona! Z tą jest zupełnie tak samo! Ten sam autor, ten sam styl, tak samo cudne ilustracje więc nie ma się co dziwić, że jestem tą książką tak samo zauroczona. Jestem pewna, że Wam także się spodoba, zresztą zaraz sami się przekonacie :)

Miś Koala był samotnikiem, który szczególnie uwielbiał trzy rzeczy, a były nimi drzemanie, żucie i trzymanie się ;) Tak właśnie, Koala całe lata spędził na drzewie nie robiąc nic innego. Inne zwierzęta namawiały go, aby zszedł na dół się z nimi pobawić, ale on ciągle był zajęty... Czym? Oczywiście drzemaniem, żuciem i trzymaniem się ;)

Aż pewnego razu w jego drzewo zaczął stukać dzięcioł. Stukał i stukał aż drzewo zaczęło się łamać i przechylać, ale Koala bał się puścić, i kurczowo dalej się trzymał... Aż nagle wylądował na ziemi i okazało się... No właśnie, nie zdradzę Wam co się okazało, musicie przeczytać o tym sami ;) 

Książka ta napisana jest w bardzo fajny, rymowany sposób. Uwielbiam takie niedługie rymowane historyjki, czyta się je bardzo szybko, ale jednocześnie są one ciekawe i mam wrażenie, że są też takie "łatwe" do słuchania :) Ja zazwyczaj czytam dzieciom przed snem więc lubię kiedy te bajki są tak długie czy też może raczej na tyle krótkie, abym mogła taką jedną przeczytać za jednym razem. W ty przypadku zdecydowanie tak jest.

Pomimo tego, że opowieść ta jest niedługa to jest ona taka fajna, taka zabawna, ładna i jednocześnie pouczająca. Jest tutaj oczywiście zawarty morał, w tym przypadku jest to przykład na to, że czasami naprawdę nie warto trzymać się wyłącznie tego co znamy, trzeba też próbować nowości, otworzyć się na nowe znajomości, na zmienienie tego co dotychczas wydawało nam się jedyną odpowiednią opcją. Zmiany często są dobre i wystarczy tylko odrobinkę odwagi, aby się o ty przekonać :)

Książeczka ta jest nie tylko ciekawa, ale i ślicznie wydana! Jej format jest duży, jej kartki są śliskie, jej czcionka jest spora i bardzo czytelna, a ilustracje znajdują się na całych stronach więc jest bardzo kolorowo i wesoło! Ślicznie jest, naprawdę serdecznie i z czystym sumieniem polecam! Jestem pewna, że zarówno Waszym dzieciaczkom jak i i Wa samy książka ta przypadnie do gustu! Koniecznie się przekonajcie! :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)