19 stycznia 2016

Misja: rodzinka


JOHN-PAUL FLINTOFF, HARRIET GREEN

wydawnictwo: Literackie
ilość stron: 216
format: 18x24 cm
rok wydania: 2015
cena:  29,90 zł  25,42 zł

Lubicie przechowywać wspomnienia? Macie ochotę pobawić się w detektywa i przeprowadzić śledztwo wśród najbliższych szukając jakiś tajemnic, ciekawych wydarzeń, wspaniałych opowieści czy rodzinnych anegdot i wszystko to udokumentować? Pewnie, że możecie to zrobić w zwykłym zeszycie tworząc własny pamiętnik, ale po co skoro dostępna jest taka fajna książka, która aż prosi się o jej uzupełnienie! 

"Misja: Rodzinka" to książka do wypełniania, to książka dzięki której ruszymy na poszukiwanie wiedzy na temat naszej rodziny, to książka, która pozwoli nam poznać naszych najbliższych jeszcze lepiej! Może dzięki niej zbliżymy się do kogoś z rodziny? Może dzięki niej będzie okazja do spotkania się z kimś kogo nie mieliśmy okazji zobaczyć od dawna? Może spędzimy z najbliższym super czas na wysłuchiwaniu wspomnień? Może usłyszymy o rzeczach, o których jak dotąd nigdy nie słyszeliśmy? Tych "może" może być naprawdę mnóstwo, to od was zależy, czy zechcecie w to wejść, poznać i opisać dzieje swojej rodziny!

W książce tej znajdziemy przeróżne zagadnienia, które musimy uzupełnić, albo raczej uzupełnimy jeśli będziemy mieli ochotę ;) Pytania, myśli do rozwinięcia, miejsca do rysowania, wklejania zdjęć, notatek itp. Nie dam rady wymienić Wam wszystkiego co tutaj się znajduje, ale postaram się choć odrobinę Wam to przybliżyć wpisując choć kilka takich zagadnień. 

"Rodzina jest ważna, bo", "Drzewo genealogiczne", "Narysuj lub opisz swoje najwcześniejsze wspomnienie", "Ulubiony posiłek", "Najmniej lubiany posiłek", "Podziel się rodzinnymi przepisami", "Nasz domowy zwierzyniec", "Wyjątkowe osiągnięcia", "50 rzeczy dotyczących innego członka rodziny, które wydają Ci się prawdziwe", "Napisz do kogoś z kim straciłeś kontakt albo kto już nie żyje", "Miłosna mapa", "Nieustraszeni podróżnicy", "Twoja rodzina w ciągu lat", "Opisz jak świętujesz swoje urodziny", "Jakie są Wasze sekrety rodzinne", "Kto jest kim?", "Notatki osobiste". 

A to tylko niewielka część tego co znajdziemy wewnątrz tej książki. Na pierwszy rzut oka jest to dosyć zwyczajna książka. Po otwarciu także nie powala na kolana ;) Przynajmniej na początku, dopóki nie zagłębimy się w jej treść! Dopiero po chwili może do nas dotrzeć, że ta niepozorna książeczka jest albumem, rodzinnym pamiętnikiem, kroniką... I to my musimy sprawić, aby jej zawartość stała się wspaniałą pamiątką, która zachowa się na długie lata, do której zaglądać będą pokolenia, która będzie przechowywać nasze wspomnienia ;)

To co mi się podoba w tej książeczce to to, że jest utrzymana w jednolitych barwach, wszystko jest białe, błękitne i czarne. Myślę, że przepych kolorów wcale by tutaj nie pasował więc tak jak jest - jest dobrze :) Podobają mi się także różne cytaty dotyczące najbliższych, miłości, bliskości - zdecydowanie wprowadzają w klimat. Kolejnym plusem jest tutaj panujący chaos, luźne myśli, dziwne, czasem jakby wyrwane z kontekstu. Taki myślowy misz masz ;) Ale mam też minus... Moim zdaniem jest ona zbyt "zwykła". Brakuje mi tutaj sztywnej oprawy, zszywanych stron, może jakiegoś większego formatu, aby książka ta się wyróżniała, aby była bardzo trwała, aby przetrwała długie lata, abyśmy mieli co pokazywać naszym wnukom :)

Ta książka ma się stać naszą osobistą, prywatną księgą wspomnień więc im bardziej zapełniona, im więcej będzie w niej opisów, rysunków, kartek, karteczek i zdjęć tym lepiej. Będzie zawierała nasze myśli, nasze opisy i stanie się taka inna niż reszta, własna, osobista :) Z pewnością wiecie o co chodzi, prawda? To jak podejmujecie misję: Rodzinka?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)