26 sierpnia 2015

Kolory / Dźwięki


KARTY OBRAZKOWE "POZNAJĘ ŚWIAT"

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 34 / 34
format: 11x11 cm
rok wydania: 2015
cena: 17,99 zł / 14,99 zł

Odkąd urodził się Dominik znowu zaczęłam interesować się książkami dla najmłodszych. I dzisiaj chociaż nie o książkach będę pisała lecz o pewnych fajnych katach to jednak skupię się właśnie na tych najmłodszych czytelnikach, bo to do nich skierowane są te pozycje :) Co prawda Dominik jest jeszcze trochę za mały, ale przecież czas pędzi jak szalony, ani się nie obejrzę, a już będzie miał roczek... Kto zagląda do nas od dłuższego czasu ten pewnie kojarzy jak kiedyś (już nie jednokrotnie) wspominałyśmy pewną serię wydawniczą wydawnictwa Edgard. Chodzi mi oczywiście o Kapitana Naukę. Tym razem w ofercie ukazało się kilka ciekawych pudełek z kartami obrazkowymi. Już tłumaczę co to za cuda ;)


"Karty obrazkowe. Poznaję świat" to cztery różne pudełka, w których znajdują się tematyczne karty. Dzisiaj skupię się na dwóch przeznaczonych dla dzieci 1+. "Kolory" oraz "Dźwięki" to podstawy tego co uczy się malutkie dziecko. Dzięki nim maluszek nauczy się rozróżniania kolorów, wymawiania ich nazw, rozpoznawania dźwięków, naśladowania ich... To oczywiście nie wszystko. Dzięki dołączonej do zestawu miniaturowej książeczce znajdziemy tu wiele pomysłów na zabawę i wykorzystanie danych kart. 

Na przykład przy "kolorach" możemy pobawić się w rozpoznawanie kolorów otaczających nas przedmiotów, poszukiwanie różnych kolorów wśród przedmiotów znajdujących się dookoła nas, zabawa w skojarzenia polegająca na odpowiadaniu co posiada dany kolor, poznawanie kolorów podstawowych i pochodnych, ciepłych oraz zimnych, wesołych i smutnych czy też zgadywanie ulubionych kolorów.


Jeśli chodzi o "dźwięki" to także jest kilka ciekawych pomysłów na zabawę tymi kartami. Na przykład odgadywanie co wydaje dany dźwięk, naśladowanie różnych dźwięków, odgadywanie co za dźwięk wydała osoba bawiąca się z nami, wyścigi kto dłużej wytrzyma wydając jakiś dźwięk, wymyślanie z wspólni z rodzicem wierszyków zawierających w sobie dane dźwięki, opowiadanie "co czuję gdy...", ćwiczenie minek i dźwięków przed lustrem...


Wszystkie te propozycje to nie tylko nauka, ale także super zabawa :) Jestem pewna, że podczas tych wszystkich ćwiczeń zarówno dziecko jak i rodzic będą mieli mnóstwo frajdy! Niektóre z nich są także wspaniałą pomocą logopedyczną. Wiem co mówię, swego czasu chodziliśmy do poradni logopedycznej i sporo ćwiczyliśmy z Nikodemem...

Karty opakowane są w malutkie, bardzo poręczne pudełeczka. W każdym z nich znajdziemy po 17 kart. W przypadku "kolorów" na jednej stronie zamieszczony jest dany kolor i napis, po drugiej zdjęcie przedstawiające coś co jest właśnie w tym kolorze. Na przykład brązowe kasztany, pomarańczowa dynia, zielony groszek... I tutaj bardzo ciekawe jest to, że oprócz kilku podstawowych kolorów takich jak niebieski, czerwony, zielony czy żółty znajdziemy także nieco trudniejsze jak beżowy, błękitny, granatowy, purpurowy, srebrny czy też złoty. Jeśli chodzi o "dźwięki" to na jednej stronie znajduje się napis opisujący jakiś dźwięk natomiast na odwrocie zdjęcie prezentujące co dany dźwięk wydaje oraz podpis. Na przykład napis "kle kle" i bocian, "meee" i koza, "gul gul" i dziecko pijące ze szklanki, "brum brum" i samochód, "ćwir ćwir" i wróbelek...


Jak widzicie takie niepozorne karty, a ile może być przy nich zabawy :) Na koniec napiszę Wam tylko, że są niewielkie, bardzo poręczne, idealnie wpasują się w małe rączki dziecka. Są sztywne, ale nie są przesadnie grube. Są śliskie więc nie grozi im szybkie pobrudzenie. Do kart dołączony jest malutki poradnik w którym znajdziemy te wszystkie pomysły, o których wspominałam wyżej. Całość prezentuje się bardzo ładnie i wygląda na wytrzymałą. O tym nie mogę się jeszcze przekonać ponieważ Dominik jest za malutki na te karty, ale sądzę, że będzie ok i wytrzymają sporo ze strony małego "poznawacza" świata ;)

Ps: Na zdjęciach zamieściłam po dwie karty, każda pokazana z dwóch stron. Połączyłam je ze sobą, abyście mogli zobaczyć jak najwięcej ;)


1 komentarz:

  1. bardzo fajne...uwielbiam takie kolorowe karty do nauki

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)