20 grudnia 2014

Opowiadania wigilijne


Pod choinkę od polskich pisarzy

wydawnictwo: Literatura
ilość stron: 104
format: 20x20 cm
rok wydania: 2011
cena: 23,90 zł

Już za moment Wigilia - ciężko mi w to uwierzyć, strasznie szybko mi ten grudzień zleciał, tym bardziej, że cały miesiąc przesiedzieliśmy z Nikodemem w domu, bo najpierw przeziębiony, potem ja byłam w szpitalu, teraz już przerwa świąteczna w zerówce. Oj w tym roku nie pochodził sobie zbyt wiele do zerówki, mam nadzieję, że po nowym roku będzie lepiej :) Ale przecież nie o zerówce dzisiaj być miało, a o świętach, a dokładniej o pewnej bardzo świątecznej książeczce, którą koniecznie pokazać Wam muszę, bo choć Wigilia już za momencik to może jeszcze zdążycie polecieć gdzieś do księgarni i ją kupić ;)

To nasza pierwsza świąteczna książka w tym roku. Mamy już kilka dotyczących Bożego Narodzenia, ale muszę przyznać, że takiej w naszej kolekcji zdecydowanie brakowało... Jest naprawdę bardzo różnorodna i ciekawa. Z tą różnorodnością to może dziwnie brzmi, w końcu Wigilia to Wigilia, ale wierzcie mi, że to jest możliwe ;) Już tłumaczę co mam na myśli...

W książeczce tej znajdziemy zarówno różne świąteczne opowiadania jak i wierszyki. A wszystko to opisuje różne interesujące historie. Przeczytamy tutaj na przykład o pięciogwiazdkowej stajence i zwierząt rozmowach, albo o dyskusjach choinkowych ozdób, a także o przemyśleniach pewnego pieska na temat świąt, albo o rozmowie dwóch karpi, o aniele Teofilu, który rozdawał opłatek w supermarkecie, o tym co się śniegowej gwiazdce marzy na... gwiazdkę :) I jeszcze o kilku innych ciekawych rzeczach ;) Tych opowiadań oraz wierszyków łącznie jest 21 czyli aż 104 strony pełne ciekawych historii!

Jak widzicie jest tutaj naprawdę różnorodnie, w końcu opowieści o świętach może być całe mnóstwo. Niektóre z nich to króciutkie rymowanki inne długie i nieco krótsze opowiadania. I mimo tego, że niektóre z nich mają aż kilka stron to muszę przyznać, że wcale nie dłuży się przy nich czas, wręcz przeciwnie... Nikodem słuchał tego wszystkiego z dużym zainteresowaniem. 

Jest jeszcze w takim wieku, że bardzo ładnie wierzy w Mikołaja i w te wszystkie magiczne świąteczne rzeczy, które się wydarzają. A ja mam nadzieję, że ta wiara zostanie w nim jeszcze przez jakiś czas, to naprawdę cudne i nie chciałabym, aby ta radość i to oczekiwanie kiedyś mu minęły ;) Takie książki moim zdaniem są bardzo ważne w utrwalaniu i utrzymywaniu naszych dzieciaków w wierze. Dzięki nim magia świąt jakby przybierała na sile :) Tak mi się przynajmniej wydaje...

Dzisiejsza książka jest nie tylko ciekawa, mądra, ale też bardzo ładna. Jest to zbiór autorstwa różnych znanych pisarzy dziecięcych - Grzegorz Kasdepkę, Wanda Chotomska, Agnieszka Frączek, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska i jeszcze kilku innych znanych lub mniej znanych osób... Do tego oczywiście wspaniałe, świąteczne i kolorowe ilustracje. Sztywna oprawa, śliskie strony... Nie pozostaje mi nic innego jak napisać po prostu, że polecam :) Piękny prezent pod choinkę ;)


3 komentarze:

  1. Już widziałam, już lubię, już chcę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale piękna, magiczna książka :)!

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka wygląda bardzo interesująco! Ilustracje piękne, fajny zestaw autorów, nic tylko kupować :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)