19 listopada 2014

Co robią auta


OPOWIEM CI MAMO

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 28
format: 20x28 cm
rok wydania: 2014
cena:  39,90 zł  31,90 zł


Wiecie co robią auta? No pewnie, że jeżdżą, ale wiecie co jeszcze robią? Jeśli chcecie się dowiedzieć to dzisiaj mam coś właśnie dla Was! Dla małych, średnich, a nawet dużych fanów motoryzacji. I zdecydowanie nie tylko dla chłopaków... Przecież dziewczynki z całą pewnością także lubią samochody i są ciekawe co też te pojazdy robią (poza jeżdżeniem oczywiście) :)

Dzisiaj książka z serii "Opowiem Ci mamo". Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 2-6 lat, ale ja się wcale z tym nie zgadzam. Bo kto powiedział, że taki ośmio, dziesięcio, czy nawet osiemdziesięcio-latek nie będzie się przy niej dobrze bawił ;) Ja jestem przekonana, że każdy, niezależnie od wieku spędzi przy tej lekturze miło czas. I choć tekstu tu jak na lekarstwo to ilustracje nadrabiają za wszystko - w końcu one są tutaj najważniejsze. Ale o tym już za moment :)

Co więc znajdziemy w tej książce i dlaczego jest ona taka fajna? W środku znajdują się cudne obrazki przedstawiające sceny z życia samochodów. Różne pojazdy, różne scenerie, różne zajęcia... Są tutaj samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, wojskowe, budowlane, rolnicze, autobusy, tramwaje, wyścigówki... 

A co takiego robią na tych wszystkich ilustracjach? Przeróżne rzeczy oczywiście. Jeden samochód czyści ulicę, inny wywozi śmieci, kombajn kosi zborze, dźwig ratuje kotka, holownik holuje zepsute auto, pług odśnieża ulice, policja mierzy prędkość, betoniarka wylewa beton, a czerwone autko myje się właśnie na myjni :) 

Oczywiście nie będę Wam wypisywała wszystkiego, bo na kartkach tej książki dzieje się tyle, że po prostu nie byłabym nawet w stanie opowiedzieć Wam tego w tej jednej recenzji ;) Ale wierzcie mi, wszystko co tutaj zobaczymy jest odzwierciedleniem prawdziwego samochodowego "życia". Czy to zwykła ulica, wiadukt, warsztat samochodowy, rajd, wyścigi czy też plac budowy - wszystko to zawsze jest pełne aut, więc dzięki tej książce dzieciaki mogą przyglądnąć się temu z bliska.

Książka przeznaczona jest dla tych młodszych fascynatów motoryzacyjnych, ale ja tam na waszym miejscu wcale nie trzymałabym się twardo tego 2-6 lat ;) Zarówno maluchy jak i starszaki będą się świetnie bawiły oglądając te bardzo szczegółowe ilustracje, opowiadając co na nich widzą, odpowiadając na te krótkie rymowane zagadki znajdujące się na każdej ze stron. 

Książka ta nie ma dużo stron, jednak ma sztywne kartki, co moim zdaniem jest zdecydowanie dużym plusem. Dzięki temu częste zaglądanie do niej nie sprawi, że strony nam się poniszczą, podrą... Mamy pewność, że książka wytrzyma wiele, zarówno ze strony młodszych jak i starszych czytelników :) Zarówno ja jak i mój synek uwielbiamy książki, gdzie znajdują się takie fajne, kolorowe, zabawne i bardzo szczegółowe ilustracje i tutaj po raz kolejny ich autor - Artur Nowicki - nas nie zawiódł :) Ja z przyjemnością powiększyłabym naszą domową biblioteczkę o kilka innych tytułów z serii "Opowiem Ci mamo". Jestem pewna, że są równie fajne i wciągające jak ta część o autach. Zdecydowanie polecam, koniecznie przekonajcie się sami!2 komentarze:

  1. Mamy tą książeczkę i jest znakomita ;) wiele dużo ciekawych obrazków i bardzo interesujące opowiadania.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)