5 lutego 2014

Ilustrowany słownik angielsko - polski


Dla dzieci w wieku 7-10 lat

wydawnictwo: Siedmioróg
ilość stron: 128
format: 17x24,5 cm
rok wydania: 2013
cena:  29,99 zł  20,99 zł

Trafił do naszego domu słowniczek angielsko-polski. Co prawda jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 7-10 lat, ale to nic. Grzecznie postoi na półeczce i poczeka, aż Nikodem będzie gotowy do nauki angielskiego :) A z pewnością się on przyda, ponieważ mam nadzieję, że dziecko moje uczyć się tego języka będzie. Zrobię wszystko, by trafił on do klasy z tym właśnie językiem. 

Ja w szkole uczyłam się niemieckiego i co z tego mam? Kompletnie nic, bo strasznie nie lubiłam tego języka, był on dla mnie zbyt skomplikowany, a na dodatek miałam przeokropną nauczycielkę przez co moja niechęć jeszcze się pogłębiała. I tak po kilku latach nauki niemieckiego umiem kilka pojedynczych słów :P Dlatego bardzo chciałabym, aby Nikodem uczył się angielskiego, jest to ważny i przydatny język, sama okropnie żałuję, że go nie potrafię. Może jeszcze kiedyś się nauczę ;)

Słowniczek ten jest naprawdę świetny! Znajdziemy w nim ponad 1000 słówek i zwrotów. Moim zdaniem to naprawdę dużo. Jednak najlepsze jest to, że nie jest to taki typowy, nudny słownik, gdzie po prostu wypisane zostały wyrazy i ich tłumaczenia. Tutaj wygląda to zupełnie inaczej, wszystko przedstawione jest na ilustracjach.

Na początku poznamy Kevina. To on będzie towarzyszył nam podczas całej nauki. Opowie nam o sobie, swoim życiu, rodzinie, zajęciach, zainteresowaniach. W książce tej wszystko zostało podzielone na tematyczne grupy. Jest ich aż 26."Moja rodzina", "Mój dom", "Mój pokój", "Jedzenie i picie", "W klasie", "Ciało ludzkie", "Uczucia i emocje", "W mieście", "W sklepie", "Na wsi", "W lesie", "W afryce", "Nad morzem", "W górach", "Wielkanoc", "Boże Narodzenie"... To tylko niektóre z tych rozdziałów.

Jednak najważniejszy jest tutaj sposób zaprezentowania tego wszystkiego. Pokazane jest to bowiem na dużych ilustracjach. Do każdego tematu sporządzony jest obrazek, na którym znajduje się sporo szczegółów. Najważniejsze z nich podpisane są w języku angielskim, napisy te znajdują się w małych ramkach tuż obok danej rzeczy. Jednak bardzo ciekawe jest to, że oprócz oryginalnej pisowni w nawiasie zaznaczone jest to jak należy czytać dane słowo, co jest niezwykłym ułatwieniem przy nauce poprawnego wymawiania. Po każdej takiej ilustracji na kolejnej stronie zamieszczony jest zabawny obrazek z wierszykiem, pod spodem tabelka z tłumaczeniem poszczególnych wyrazów, dalej króciutki komiks i zdania oraz zwroty do przeczytania. I w taki właśnie sposób wygląda każdy kolejny rozdział :) Na końcu dodatkowo zamieszczony jest słowniczek polsko-angielski ze wszystkimi tymi słowami ułożonymi oczywiście alfabetycznie. Dzięki niemu szybko znajdziemy coś co w danej chwili musimy przetłumaczyć z języka polskiego na angielski.

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że taki sposób nauki języka jest rewelacyjny. Z całą pewnością wiedza zaczerpnięta w ten sposób przyswaja się o wiele lepiej i szybciej niż na przykład studiowanie zwykłego słownika gdzie wypisane są po prostu wyrazy. Dzięki takim dodatkom jak komiksy czy wierszyki, dziecko szybciej załapie to w jaki sposób wymawia się poszczególne wyrazy, zapamięta ich znaczenie. A wizualizacja za pomocą takich ciekawych i fajnych ilustracji to zdecydowanie strzał w dziesiątkę! To znaczy nie mogę mieć całkowitej pewności ponieważ nie jestem żadnym nauczycielem języka niemieckiego, aby mi to oceniać, moje dziecko jeszcze nie uczyło się z tej książki, ale mi szalenie się ona podoba i mogę zaręczyć Wam, że będziemy razem z synkiem z niej korzystać, na 100 % :)


1 komentarz:

  1. Taki słownik to i mi by się przydał:) Bo angielski u mnie kompletnie leży.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)