3 grudnia 2013

Boże Narodzenie i zaskakujące pomysły jak zrobić coś z niczegoMARA ANTONACCIO

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 64
format: 21x21 cm
rok wydania: 2010
cena: 15,65 zł 9 zł

Zazwyczaj podczas porządków świątecznych znajdujemy w domu mnóstwo przedmiotów, które przeznaczamy do wyrzucenia. Nigdy nie zastanawiamy się nad tym, czy można by je jeszcze do czegoś wykorzystać. A tymczasem z wielu z nich mogą powstać wspaniałe dekoracje! Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, lub... taka oto książka, w której znajdziemy szereg ciekawych pomysłów i inspiracji :)

W tytule tej publikacji są słowa "zaskakujące pomysły" i muszę przyznać, że tak właśnie jest. Bo czy przyszło Wam kiedykolwiek do głowy, że z pogniecionej puszki może powstać uroczy renifer, a z żarówki - Święty Mikołaj? Takich pomysłów jest tu całkiem sporo i każdy z nich jest naprawdę bardzo ładny. I co najważniejsze. Wszystkie te dekoracje są zrobione z tego co w danym momencie mamy pod ręką. Może to być papierowy talerzyk, torba śniadaniowa, puszka po konserwach itp. Jak widać wszystko nam się może przydać, by upiększyć swój dom.

Poza tym na samym środku książki dołączone zostały także szablony, by nasza praca stała się łatwiejsza. Wystarczy wypiąć ten duży arkusz papieru z książki i to co nas w danym momencie interesuje skopiować na nasze dzieło. To bardzo ułatwia nam zabawę. Nie musimy martwić się, że nie potrafimy tak samo przerysować poszczególnych elementów. Tutaj je kopiujemy i już mamy z głowy.

I tak w bardzo prosty sposób w domowym zaciszu możemy zrobić śmieszną torbę na prezenty w kształcie renifera, kolorowe świąteczne pojemniczki na drobiazgi, wesołe zajączki w zimowych czapeczkach, różnego rodzaju aniołeczki, świąteczną lampkę w kształcie Mikołaja, śniegowego bałwanka, ramkę na zdjęcie, uroczego renifera z puszki, świąteczne koszyczki na choinkę, Mikołajkowe klamerki lub patyczki po lodach, zabawkę w kształcie renifera, a nawet wełniane bombki. I wszystko to w kilka minut!.

Powiem Wam, że ja jestem bardzo zadowolona z tej publikacji. Uwielbiam tworzyć coś z niczego, bo to nie tylko fantastyczna zabawa, ale także ciekawy pomysł na spędzanie aktywnie czasu z dzieckiem i... pomysł na rozwijanie u naszych maluchów kreatywności. To taki domowy recykling, który na pewno nie jednemu dziecku przypadnie do gustu. Naszej Alicji tak bardzo weszło w krew wykorzystywanie każdego najmniejszego drobiazgu, że mała niemalże ze wszystkiego potrafi zrobić użytek. A nasz dom staje się coraz ładniejszy :)

Wymieniłam już całe mnóstwo zalet tej książki, ale na tym nie koniec. Bo zapomniałam wspomnieć o pięknej szacie graficznej, która przyciąga wzrok i sprawia, że chętniej po nią sięgamy. I fakt, że każda z instrukcji jest bardzo dokładnie pisana i zobrazowana. Jestem pewna, że jeśli będziemy wykonywać poszczególne elementy krok po kroku, bez kłopotu stworzymy każde z tych dzieł. Tym bardziej, że prace zaprezentowane w tej książce wcale nie są trudna. Za to efekt jest na prawdę bardzo ciekawy.

Ogólnie książka szalenie mi się podoba i gorąco ja Wam polecam. Jestem pewna, że będziecie się przy niej świetnie bawić, a Wasz dom na Boże Narodzenie będzie pełen pięknych, oryginalnych dekoracji. Polecam!

2 komentarze:

  1. Ciekawe świąteczne inspiracje, czyli to, co lubię:)

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam takie pomysły :) a jeszcze lepiej wykonywać je z dziećmi :P

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)