3 grudnia 2013

Boże Narodzenie i zaskakujące pomysły z papieru


ILARIA COMOLO

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 48
format: 21x21 cm
rok wydania: 2010
cena: 15,65 zł 9 zł

Pisałam Wam już o pomysłach na tworzeniu dekoracji ze z pozoru niepotr5zebnych przedmiotów, które możemy znaleźć w domu. A co powiecie na tworzenie z papieru? Wierzcie mi, że w ten sposób możemy także wyczarować całe mnóstwo ozdób, które będą się pięknie prezentować nie tylko w pokoju naszego dziecka. Ale także w każdym innym pomieszczeniu. A ich wykonanie wcale nie jest takie bardzo trudne. Wystarczy tylko mieć kartkę papieru, nożyczki, klej, kolorowe kredki lub farby oraz odpowiednią instrukcję. A to ostatnie znajdziecie na pewno w tej oto książce. 

Co więc znajdziemy w tej książeczce? Wesoła, troszkę włochata choineczkę ;), śnieżnego aniołeczka, czapeczkę z niespodzianką, polarne woreczki, świąteczne patyczki, gwiazdkowy bilecik, barankowe pudełeczko, szopkę z jajek, adwentowe mikołajki, karneciki na prezenty oraz ośnieżone choineczki. Sporo tego prawda. Zatem ta publikacja zapewni nam sporą dawkę wesołej zabawy podczas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia :) A czas ten wykorzystamy ciekawie i bardzo kreatywnie. No to jak. Zaczynamy?

Na początek szybko wybieramy interesującą nas pracę. A jest to zadanie banalnie łatwe, ponieważ, spis treści jest obrazkowy. Wiec po przeczytaniu nazwy danej ozdoby nie musimy przeszukiwać książeczki by odnaleźć jej zdjęcia i przypominać sobie jak to wyglądało. Wszystko mamy od razu jak na dłoni! Gdy już dokonamy wyboru zmykamy na wskazaną w spisie treści stronę i sprawdzamy jakie przedmioty będą nam potrzebne do jej wykonania. Następnie sięgamy po szablony, które oczywiście znacznie ułatwią nam zabawę. Po skopiowaniu tego, który nas interesuje musimy jedynie postępować według prostej i bardzo ciekawie zilustrowanej instrukcji i... gotowe! W krótkim czasie i bez kłopotu stworzymy każdą z tych ozdób. Jestem tego pewna :)

Więc jak sami już się zdążyliście zorientować, tutaj także podobnie jak w poprzednio prezentowanej przeze mnie książeczce znajdziemy proste i łatwe szablony do skopiowania. A wykonanie każdej z ozdób zawartej w tym zeszycie jest bardzo dokładnie i łatwo opisane. A obok poszczególnych poleceń autorka zamieściła również rysunki, które obrazują nam wszystkie czynności do wykonania. Tego po prostu nie da się nie zrobić. Przy tak dokładnym opisie i z pomocą szablonów nawet małe dziecko świetnie sobie poradzi. Jestem tego pewna!

Książeczka ta podobnie jak poprzednia jest oczywiście bardzo ładnie wydana. Śliski dobrej jakości papier, oraz piękna szata graficzna wprowadzająca nas w iście bożonarodzeniowy klimat. Szablony także są wykonane na grubym papierze, więc nawet jeśli wykorzystamy je wielokrotnie, nie powinny ulec zniszczeniu. Jestem pewna, ze książeczka posłuży nam dość długo. Co więcej jej gabaryty, oraz fakt że ta książka ma miękką okładkę sprawia, że możemy zabrać ją ze sobą wszędzie. Zatem maluch może z niej korzystać i w domu i u koleżanki czy kolegi, u dziadków... A my w tym czasie możemy zająć się sobą, lub przygotowaniami do świąt.

U nas te książeczki są bardzo lubiane. Nasza córeczka często po nie sięga i razem tworzymy kolejne ozdoby świąteczne. To nie tylko fajna zabawa, ale również ładna dekoracja, która wprowadza do naszego domu świąteczny nastrój. U nas w domu w ogóle lubimy tego typu zabawy. A w tych książkach jak zresztą sam tytuł mówi - pomysły są dość zaskakujące, więc dla nas to na prawdę miła odmiana. Zatem gorąco Wam je polecam. I nie mam na myśli tylko tych osób, które maja już jakieś doświadczenie w tworzeniu ozdób z papieru i nie tylko. Ale również dla tych, dla których takie zabawy to zupełna nowość. Jestem pewna, że z tymi książeczkami wykonanie jakiejkolwiek ozdoby to żaden kłopot. Spróbujcie, a sami się o tym przekonacie :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)