9 września 2012

POGODA I KLIMAT


Wszystko i pogodzie, klimacie i ich zmianach

CHRISTIANE DORION

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 18 + dodatki
format: 28x26 cm
rok wydania: 2011
cena: 45 zł


Było już o "Ziemi" to teraz czas na Pogodę i Klimat z tej samej serii. Książka równie fantastyczna jak ta, którą opisywałam poprzednio, zresztą zaraz przekonacie się sami :)

W tej części dowiemy się oczywiście wszystkiego o pogodzie i klimacie. Skąd się bierze pogoda. Skąd się biorą pory roku. Jakie znaczenie ma słońce. Skąd się bierze deszcz. Co się dzieje z wodą w przyrodzie. Co to jest front atmosferyczny. Jakie są rodzaje chmur. Dlaczego wieje wiatr. Jak kiedys i jak dziś przewiduje się pogodę. Co to jest huragan. Co to jest klimat i jakie są klimaty oraz gdzie na świecie występują. jak to wyglądało tysiące oraz setki milionów lat temu. I jak teraz ludzie wpływają na klimat...
Oczywiście nie wypisałam Wam wszystkiego dokładnie ponieważ pytań i zagadnień jest w tej książce o wiele, wiele więcej. Jednak zapewne już sami widzicie jakie przydatne informacje znajdują się w środku. Masa ważnych i zarazem niezwykle ciekawych rzeczy, których możemy dowiedzieć się o pogodzie i klimacie czyli o czymś co towarzyszy nam niezmiennie każdego dnia. Warto więc znac na ten temat nieco więcej szczegółów :)

Ta książka, tak samo jak poprzednia z tej serii, którą miałam przyjemność zrecenzować - nie jest zwykłą książką. Znajduje się w niej bowiem cała masa przeróżnych klapek i okienek do otwierania, wyskakujących trójwymiarowych schematów, wypustek do pociągania i pokręteł do kręcenia... Wszystko to zawiera ukryte dodatkowe wiadomości i ciekawostki.

Może i będę monotematyczna i zacznę się powtarzać, ale ja tymi książkami jestem zachwycona :) Zresztą nie tylko ja, bo mimo, że Nikodem niewiele może z nich jeszcze zrozumieć to i on już teraz nie rozstaje się z nimi na krok. oglądamy je wspólnie po kilka razy dziennie, czasem pyta co to jest, co oznacza, wtedy ja staram mu się to w jak najbardziej przystępny sposób wytłumaczyć... Wiem, że w końcu nam minie, pewnie się znudzi, ale jestem na tysiąc procent pewna, że wrócimy do niej za jakiś czas, kiedy Nikuś podrośnie na tyle, aby z przyjemnością wiedzę zawartą w tych pozycjach :)

Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo fajny i niezwykle ciekawy pomysł na przekazanie dzieciom tal wielu istotnych informacji. Dzięki sposobowi w jaki autor to robi, wiele z nich zapewne szybciej i łatwiej zostanie zapamiętanych przez dziecko. Dlatego naprawdę polecam! Jeśli tylko będziecie mieli okazję to nie zastanawiajcie się i nabywajcie te książeczki. Nie powinniście czuć się zawiedzeni - ja przynajmniej nie zawiodłam się, ani trochę :)


3 komentarze:

  1. Widzę, że wydawnictwo Debit robi fantastyczne książeczki edukacyjne dla dzieci :) Aż samemu chciałoby się mieć trochę lat mniej ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialne te książeczki, bardzo lubię książeczki, które mają dodatki.

    OdpowiedzUsuń
  3. A dla jakiego wieku jest ta książka?

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)