16 sierpnia 2012

Kumpel, Dundek i wielka wyprawa


KRYSTYNA CHOŁONIEWSKA

wydawnictwo: Bajka
ilość stron: 96
format: 23x23 cm
rok wydania: 2010
cena: 34,90 zł


Jest to trochę zwariowana opowieść o bardzo dziwnych stworzeniach :)

Poznamy w niej Krumpka, Dundka, Wujków Strażaków, Wielzwierza, Rurkarzy, Glątwy, Krusaki, Żabiska, Ponuraka Wielkiego oraz bardzo wiele innych niezwykłych stworzonek.

Ponurak Wielki jest bardzo złym smokiem, który porywa, a raczej zwabia do swojego zamku niewinne stworzenia i zaraża je smutkiem, żalem... Muszą one dla niego pracować, siedzą pozamykane w ciemnych lochach pod ziemią, a ponurak ciągle szuka nowych niewolników.

Dundek to chłopiec, którego rodzice zostali porwani przez Ponuraka. Wraz z kilkoma osobami wyrusza on na ratunek mamie i tacie. Oj co to będzie za wyprawa - wielce niebezpieczna... Gdyby nie wujkowie strażacy oraz Wielzwierz nie wiadomo czy udałoby się uratować wszystkie zamknięte stworzenia oraz rodziców Dundka...

Jak sami widzicie, w tej książeczce jest naprawdę cała masa przedziwnych nazw, które nie łatwo zapamiętać. nawet ja miałam na początku niezły problem ze zrozumieniem kto jest kim :) Z czasem jednak idzie się w tym połapać, chociaż myślę, ze dziecko ze zrozumieniem całej sytuacji może mieć nieco większy problem... Na szczęście na końcu książki jest przypominajka. Są tam ilustracje przedstawiające wszystkich bohaterów opowiadania i w razie "zapomnienia" możemy tam w każdej chwili zajrzeć :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)